Recenzja: Formuła 1. Ilustrowana historia królowej motorsportu

Pierwszy wyścig Formuły 1 uznawany za eliminację Mistrzostw Świata odbył w 1950 roku na torze Silverstone. Wygrał wówczas Giuseppe Farina w swojej Alfie Romeo. I tak Królowa Sportów Motorowych jest z nami do dziś i pisze o niej Maurice Hamilton, autor książki pod tytułem Formuła 1. Ilustrowana historia królowej motorsportu.

Zamów książkę już dziś: https://bit.ly/3Mx7msK

Po raz pierwszy książka została wydana w 2020 roku w wersji angielskojęzycznej i tak się składa, że jesteśmy w posiadaniu pierwszego wydania. Posiadamy również wersję poprawioną, która jest już w języku polskim i nakładem Wydawnictwa SQN pojawiła się na półkach księgarni w połowie listopada tego roku.

Hamilton, który jest cenionym i uznanym dziennikarzem, stworzył dzieło, które opowiada o 73 latach rywalizacji. Rywalizacji opartej o heroizm kierowców, rewolucję, jaką F1 przeszła na przestrzeni lat oraz o smaku zdobycia tytułu mistrzowskiego. To także opis tego, jak niebezpieczny jest to sport i jak wiele poświecenia kosztuje chęć wygrania samego mistrzostwa, a nawet pojedynczego Grand Prix. Publikacja zawiera nie tylko słowo pisane, ale również szereg zdjęć, które idealnie komponują się z treścią.

Album, stworzony przez Hamiltona, jest chyba jedyną dostępną na rynku — nie tylko polskim — książką, która jest bezpośrednio sygnowana logiem F1. Skoro już wspomnieliśmy o wersji angielskiej… czy są jakieś różnice? Są dwie, ale wynika to z dat publikacji. W wersji angielskiej na okładce mamy tylko Lewisa Hamiltona i Ayrtona Sennę, a w polskiej jest już Max Verstappen i Lewis Hamilton w aktualnych barwach Mercedesa. Druga różnica też jest spowodowana czasem wydania. W pierwszej nie mamy opisu rywalizacji pomiędzy Brytyjczykiem a Holendrem w 2021 roku, co jest w pełni zrozumiałe, bo przecież mieliśmy rok 2020 😉.

Książka nakładem Wydawnictwa SQN posiada 288 stron i jest wydawana w twardej oprawie. Treść jest łatwo przyswajalna, a wysokiej jakości zdjęcia współgrają z całością. Jest to kompletne kompendium wiedzy, które pozwoli prześledzić emocje, jakie towarzyszyły kierowcom na przestrzeni lat. Plusem jest również przedmowa Rossa Brawna, legendy złotych czasów Ferrari z Michaelem Schumacherem w roli głównej oraz człowiekiem, który stworzył kultowy już zespół BrawnGP i zdobył mistrzostwo świata z Jensonem Buttonem w pierwszym roku swojego istnienia.

Książka jest poręczna i zawiera wszystko, co potrzebne, aby poznać i prześledzić losy Formuły 1. Jest to pozycja nie tylko dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z serią, ale również dla osób, które śledzą F1 od wielu lat.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze