Dubai Autodrome pod wodą, Mercedes-AMG zwycięzcą skróconego wyścigu

Niemiecki zespół Black Falcon, wystawiający Mercedesa-AMG z numerem 4, odniósł zwycięstwo w zakończonym przedwcześnie 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Khaled Al Qubaisi, Ben Barker, Hubert Haupt, Manuel Metzger i Jeroen Bleekemolen znajdowali się na prowadzeniu, gdy po 7 godzinach i 17 minutach wywieszono czerwone flagi. Wielogodzinne opady ulewnego deszczu sprawiły, że infrastruktura toru nie mogła poprawnie funkcjonować i wyścig nie został już wznowiony.

Weekend wyścigowy w Dubaju rozpoczął się przy słonecznej pogodzie, lecz prognozy na wyścig od początku były mało optymistyczne. Rzeczywiście, po pięciu godzinach rywalizacji zaczął padać deszcz, który już tylko się nasilał, doprowadzając do powstawania kałuż i potoków. O godzinie 22:17 czasu lokalnego organizatorzy zadecydowali o przerwaniu wyścigu, w oczekiwaniu na poprawę pogody.

Szybko okazało się, że ta nie nadejdzie szybko i ewentualną decyzję trzeba będzie podjąć dopiero rano. Gdy przed godziną siódmą czasu lokalnego podjęto się oceny sytuacji, stało się oczywiste, że rywalizacja nie będzie mogła być wznowiona – część toru, włącznie z aleją serwisową, znajdowała się pod wodą, a doprowadzenie nawierzchni oraz poboczy i infrastruktury bezpieczeństwa do akceptowalnego stanu było nierealne w pozostałym czasie.

Po przejechaniu 168 okrążeń, swoje piąte zwycięstwo odniósł zatem zespół Black Falcon. Podium uzupełniły dwie załogi Audi – ubiegłoroczni zwycięzcy Rik Breukers, Christopher Haase, Mike David Ortmann, Dimitri Parhofer i Markus Winhelhock z Car Collection Motorsport oraz Mohammed Saud Fahad Al Saud, Michael Vergers, Dries Vanthoor, Christopher Mies i Rik Breukers z MS7 by WRT. Czołowa trójka finiszowała na tym samym okrążeniu.

Zwycięstwo w swojej klasie odniosła Gosia Rdest. Polska zawodniczka wspólnie z Jukką Honkavuorim, Johnem Hartshornem i Ollie'm Hancockiem dzieliła Porsche #989 zespołu MRS-GT Racing, rywalizującego w klasie pucharowych 991-ek.

„Ogromnie cieszę się z wygranej. Wyścig w Dubaju to świetna okazja do rozgrzewki przed pełnym sezonem. Jestem zadowolona z naprawdę dobrej pracy zespołu i świetnie przygotowanego samochodu. Oczywiście żałuję, że nie przejechaliśmy całego dystansu ale warunki na torze naprawdę na to nie pozwalały” – powiedziała Rdest.

Wyniki wyścigu

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze