Audi opracowuje nowy prototyp Le Mans

Przy okazji ogłoszenia zmian w organizacji Audi Motorsport, niemiecka marka poinformowała o trwających pracach nad nowym wyścigowym prototypem LMDh. Audi może tym samym powrócić do wyścigów Le Mans po raz pierwszy od 2016 roku.

„Rozważamy możliwe pola dla naszych aktywności na scenie międzynarodowego motorsportu” – powiedział dyrektor zarządzający Audi Sport Julius Seebach. „Robiąc to, bierzemy pod uwagę życzenia naszych klientów oraz przyszłą strategię marki, która jest skupiona na elektryfikacji i transporcie neutralnym węglowo. Dlatego intensywnie przygotowujemy się do wejścia nowej kategorii LMDh oraz jej kluczowych wyścigów – 24h Daytona oraz 24h Le Mans. Najważniejsza informacja dla fanów, to że sport motorowy nadal będzie odgrywać ważną rolę dla Audi”.

Ostatnim wyścigowym prototypem Audi był hybrydowy model R18, ścigający się w klasie LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata. W przeciwieństwie do niego, prototyp LMDh będzie opracowany na jednej z czterech gotowych platform i korzystać będzie ze wspólnego dla wszystkich układu hybrydowego.

Audi nie ogłosiło żadnych szczegółów nowego programu, lecz spekuluje się, że debiut nowego prototypu nastąpi w sezonie 2023. Nie wiadomo czy niemiecka marka przywróci zespół fabryczny w wyścigach długodystansowych czy będzie w pełni opierać się na ekipach klienckich.

Ogłoszono także, że Julius Seebach zostanie nowym szefem Audi Motosport, a marka porzuci zespół fabryczny w Formule E na rzecz nowego programu w Rajdzie Dakar.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Audi

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze