Deszcz daje prowadzenie Audi

Wschód słońca i godziny poranne na torze Nürburgring Nordschleife upłynęły pod znakiem rywalizacji o pierwsze miejsce w 24-godzinnym wyścigu pomiędzy zespołami Phoenix i Schubert. Krótkie opady deszczu nadały jej niespodziewanego przebiegu.

Na siedem i pół godziny do mety Alexander Sims objechał Kelvina van der Linde na prostej Dottinger Hohe, obejmując prowadzenie za kierownicą BMW #20. Było to jednak złowieszcze dla Brytyjczyka, bowiem 20 minut później to on jako pierwszy napotkał na mokrą sekcję toru pomiędzy Metzgesfeld i Kallenhard, gdzie wypadł z toru i uderzył w barierę.

Kierowca ekipy Schubert zdołał uniknąć poważniejszych uszkodzeń, lecz przebił oponę i musiał wykonać nieplanowany zjazd do alei serwisowej, co kosztowało samochód #20 spadek na piąte miejsce.

Na sześć godzin do mety ekipa Phoenix cieszy się więc stosunkowo komfortowym, 2-minutowym prowadzeniem nad Mercedesem-AMG #4 ekipy GetSpeed. Audi #22 od Car Collection zajmuje trzecie miejsce, pomimo kolejnej kary czasowej zarobionej przez Nico Müllera – tym razem za wyprzedzanie przy żółtej fladze.

Za Audi podąża kolejny Mercedes-AMG #3 od GetSpeed, który także był poza torem w zakręcie Aremberg w rękach Maximiliana Götza. Mistrz DTM uniknął jednak uderzenia w bandę.

Siostrzane Audi #16 zespołu Phoenix zajmuje szóste miejsce. Zmiennik Kuby Giermaziaka Michele Beretta zaliczył niewielką przygodę, gdy wypadł z toru i uderzył bokiem w stalową barierę, lecz Włoch szczęśliwie uniknął jakichkolwiek konsekwencji i mógł kontynuować jazdę.

Na okrążeniu lidera znajdują się jeszcze trzy samochody – dwa Mercedesy-AMG zespołu HRT oraz drugie Audi od Car Collection z numerem 24. Czołową dziesiątkę uzupełnia najwyżej sklasyfikowane Porsche ekipy KCMG.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze