Półtorej sekundy dzieli liderów na trzy godziny przed końcem

Dries Vanthoor i Fabian Schiller zaciekle walczą o zwycięstwo w wyścigu 24 godziny Nürburgring Nordschleife na trzy godziny do jego zakończenia. Kierowca Mercedesa-AMG #3 odrobił straty do lidera na zwilżonej deszczem nawierzchni.

Deszcz zaczął padać na nieco ponad cztery godziny do końca, stawiając zespoły przed poważnym dylematem. Zespół GetSpeed #4 zdecydował się założyć u Julesa Gounona nacinane opony typu slick, natomiast zarówno prowadzące Audi #15 jak i Mercedes-AMG #3 poruszały się po całkowicie gładkich oponach.

Zdradzieckie warunki na torze w połączeniu z dużym ruchem na torze pozwoliły Schillerowi zbliżyć się do lidera momentami na mniej niż sekundę. Mercedes-AMG Niemca jest jednak wolniejszy na prostych od Audi prowadzącego Vanthoora, dzięki czemu Belg skutecznie bronił pozycji lidera.

Wspomniany Gounon zajmuje trzecią pozycję ze sporą stratą do prowadzącej dwójki, wyprzedzając Audi #22 zespołu Car Collection. Piąte miejsce zajmuje Mercedes-AMG #12 ekipy HRT, plasując się przed jedynym pozostałym w czołówce BMW #20 zespołu Schubert oraz Audi #16 z Kubą Giermaziakiem w składzie.

Wyścig 24h Nürburgring Nordschleife potrwa do godziny 16.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze