Cadillac zaprezentował swój prototyp LMDh – Project GTP Hypercar

Amerykański producent Cadillac przystąpi w 2023 roku do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC. Na rok przed swoim powrotem do wyścigu 24h Le Mans, marka zaprezentowała swój prototyp kategorii LMDh, który będzie wykorzystywany także w IMSA.

„Cadillac ponownie będzie rywalizować na światowej scenie wyścigów i jesteśmy zachwyceni powrotem do Le Mans po 20 latach” – powiedział wiceprezes Cadillac Global Rory Harvey. „Rywalizując jednocześnie w mistrzostwach IMSA i WEC w 2023 roku, Cadillac Racing ma możliwość zademonstrowania swoich możliwości, rzemiosła i technologii”.

Podobnie jak obecny prototyp Cadillaca kategorii DPi, Project GTP Hypercar będzie zbudowany wokół podwozia konstrukcji Dallary. Maszynę napędzać będzie 5,5-litrowy silnik V8, zespolony z jednakowym dla wszystkich prototypów LMDh modułem hybrydowym.

Szefowa działu wyścigów samochodów sportowych General Motors Laura Wontrop Klauser dodała: „Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w Le Mans z tak kultową amerykańską marką jak Cadillac, to zaszczyt. Cały zespół jest podekscytowany dalszą budową wyścigowego dziedzictwa marki Cadillac poprzez walkę z najlepszymi w najtrudniejszym wyścigu świata”.

Nowy prototyp wyjedzie na tor po raz pierwszy latem, a jego wyścigowy debiut nastąpi podczas przyszłorocznego wyścigu 24h Daytona.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Cadillac

Galeria:

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze