Audi nie powróci do Le Mans

Niemiecki producent Audi oficjalnie potwierdził zakończenie projektu LMDh. Mający zadebiutować w sezonie 2023 prototyp do wyścigów Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC oraz IMSA nigdy nie wyjedzie więc na tor.

„Audi Sport łączy swoje siły w projekcie Formuły 1 i w konsekwencji zaprzestaje realizacji projektu LMDh” – czytamy w oświadczeniu marki, wydanym przy okazji ogłoszenia wejścia do Formuły 1 od sezonu 2026. „Dział motorsportu zawiesił niedawno prace nad samochodem sportowym przeznaczonym do wyścigów długodystansowych”.

Audi zapowiedziało budowę prototypu zgodnego z nowymi regulacjami Le Mans Daytona hybrid w listopadzie 2020 roku. Nieoficjalnie mówi się, że projekt został zawieszony w marcu, gdy nabrały tempa przygotowania do rozpoczęcia programu Formuły 1.

Sugeruje się, że produkcja części do prototypu, którego debiut planowano na wyścig 24h Daytona w styczniu przyszłego roku, zdążyła już ruszyć i zaledwie kilka tygodni później miały rozpocząć się testy na torze.

Audi wciąż będzie prowadzić program fabryczny w Rajdzie Dakar oraz produkować samochody klienckie kategorii GT oraz TCR.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze