Kaprzyk celuje w podium ELMS we Francji

21-letni Mateusz Kaprzyk wystartuje w najbliższy weekend w drugim w tym sezonie wyścigu Europejskiej Serii Le Mans z zamiarem walki o podium na francuskim torze Paul Ricard.

Katowiczanin rozpoczął swój trzeci sezon w ELMS pokazując świetne tempo i walcząc o podium w Barcelonie. Podopieczny ORLEN Teamu do Francji wraca niecałe dwa tygodnie po udanych testach na leżącym na przedmieściach Marsylii i liczącym blisko 6 km Circuit Paul Ricard.

Kierowca brytyjskiego zespołu RLR Msport we Francji rywalizował w ELMS już dwukrotnie. W sezonie 2021 wywalczył tam szóste, a rok temu ósme miejsce w prototypowej klasie LMP3. Podczas pierwszej rundy tego sezonu jedyny Polak w ELMS pokazał świetne tempo, będąc jednym z najszybszych kierowców wyścigu i walcząc o podium. Szansę na finisz w pierwszej trójce ekipa RLR Msport straciła wówczas z powodu niezależnej od niej usterki rozrusznika podczas jednego z obowiązkowych pit-stopów.

Kierowców Europejskiej Serii Le Mans na torze Paul Ricard czekają czwartkowe i piątkowe treningi, sobotnie kwalifikacje i czterogodzinny wyścig, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:30.

Podczas drugiego z sześciu tegorocznych wyścigów ELMS do grona partnerów Mateusza Kaprzyka dołączy PKO Bank Polski.

Mateusz Kaprzyk: „Nie mogę się doczekać drugiego wyścigu sezonu Europejskiej Serii Le Mans. Od pierwszej rundy w Barcelonie minęło sporo czasu, ale za to druga połowa sezonu zapowiada się bardzo intensywnie. Lubię tor Paul Ricard, choć jest dość specyficzny i bardzo wymagający. Dodatkowym wyzwaniem będą z pewnością bardzo wysokie temperatury, które panują na południu Francji o tej porze roku. Właśnie dlatego testowaliśmy tam niedawno razem z zespołem, skupiając się nie tylko na tempie wyścigowym, ale także na odpowiednim zarządzaniu oponami w tak trudnych warunkach. Jestem bardzo zadowolony z testów i po tym, co pokazaliśmy w Barcelonie, jestem przekonany, że możemy we Francji celować w walkę o podium. Cieszę się także, że w gronie moich partnerów, obok PKN ORLEN i PZU, mogę powitać PKO Bank Polski”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze