Było Blancpain Endurance, czas na ELMS

AF Corse zaprezentowało załogi, które w tym roku będą walczyć w Europejskiej Serii Le Mans. W tegorocznej rywalizacji weźmie udział łącznie aż osiem załóg wspomaganych przez włoski zespół.

Z ośmiu pojazdów, które do walki w ELMS przygotowała ekipa Amato Ferrariego, z logo AF Corse do walki stanie sześć samochodów – po trzy w kategoriach GTE i GTC. Tu, w załogach doszło do pewnych przetasowań, m.in. do walki dołączyli najlepsi kierowcy z innych serii wyścigów. Dodatkowe dwa pojawią się pod szyldem ekip współpracujących z zespołem – prócz austriackiego AT Racing białoruskiej rodziny Talkanitsów, w tym roku będzie to również duński Formula Racing, który dzięki pomocy ze strony Ferrariego przechodzi z kategorii GTC do bardziej prestiżowej GTE.

Czołową załogą włoskiej ekipy, w kategorii GTE po raz kolejny będzie duet Matta Griffina i Duncana Camerona, w ubiegłym roku bliski zdobycia tytułu mistrzów. Tylko on będzie tu dokładnie taki sam, jak w roku ubiegłym – w załodze nr 51 pojawią się Raffaele Gianmaria, Matteo Cressoni oraz ubiegłoroczny mistrz kategorii "dżentelmenów" serii Blancpain Endurance, Peter Mann – a w nr 81 wystartują Steve Wyatt oraz Michele Rugolo. Ojciec i syn Talkanistowie, ponownie będą walczyć w Ferrari ekipy AT Racing, natomiast razem z ekipą Formula Racing, do walki w GTE wejdą Mikkel Mac Jensen i Johnny Laursen.

W kategorii GTC, tym razem już we wszystkich wyścigach mają startować Thomas Flohr i Francesco Castellacci, a z Madsem Rasmussenem Francisco Guedes i Felipe Barreiros. Trzecia załoga zespołu składać się będzie z walczącego dotychczas w GTE Marco Ciociego, obecnego już w ELMS Ilji Melnikowa, a także ubiegłorocznego mistrza GT Open, Giorgio Rodego.

Europejska Seria Le Mans wystartuje w dniach 10-11 kwietnia na torze Silverstone – a już 23-24 marca odbędą się oficjalne, przedsezonowe testy.

Nr Kierowca Kategoria   Zespół Samochód
50
Johnny Laursen
Mikkel Mac Jensen
GTE Formula Racing Ferrari 458 Italia GTC
51

Matteo Cressoni
Raffaele Gianmaria
Peter Mann
GTE AF Corse Ferrari 458 Italia GTC
55
Matt Griffin
Duncan Cameron
GTE AF Corse Ferrari 458 Italia GTC
56
Alaksandr Talkanitsa Sr.
Alaksandr Talkanitsa Jr.
GTE AT Racing Ferrari 458 Italia GTC
81
Steve Wyatt
Michele Rugolo
GTE AF Corse Ferrari 458 Italia GTC
62
Thomas Flohr
Francesco Castellacci
GTC AF Corse Ferrari 458 Italia GT3
63

Marco Cioci
Giorgio Roda
Ilja Melnikow
GTC AF Corse Ferrari 458 Italia GT3
64

Francisco Guedes
Felipe Barreiros
Mads Rasmussen
GTC AF Corse Ferrari 458 Italia GT3

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league