Trzecie z rzędu zwycięstwo Corvette #4

Tommy Milner oraz Nick Tandy z drugiego samochodu Corvette Racing wygrywają sobotnie zmagania na VIRginia International Raceway i zbliżyli się do klasyfikacji generalnej na 127 punktów. W kategorii GT Daytona wygrał zespół Pfaff Motorsports #9, a tytuł w sprincie wygrali kierowcy Astona Martina, Ross Gunn i Roman de Angelis z ekipy Heart of Racing Team #23.

Zapowiedź ostatniego wyścigu sprinterskiego IMSA

Samochody GT Le Mans i GT Daytona staną do walki o najwyższe lokaty w sobotę, podczas zawodów GT Challenge na znanym torze VIRginia International Raceway. To tutaj rozstrzygną się też losy mistrzostwa w wyścigach spinterskich w klasie GTD IMSA.

Pierwsze pole startowe dla Action Express Racing kluczem do zwycięstwa

Pipo Derani oraz Felipe Nasr będą walczyć o kolejny tytuł dla swojego zespołu. Action Express Racing #31 wygrał zdecydowanie na ulicznym torze Long Beach i brazylijski duet zbliżył się do ekipy Wayne Taylor Racing #10 na zaledwie 19 punktów. W innych kategoriach wygrywały zespoły Corvette Racing #4 oraz Paul Miller Racing #1.

Zapowiedź Grand Prix Long Beach

100-minutowy sprint odbędzie się na znanym ulicznym torze w miejscowości Long Beach. W ten weekend poza zawodami serii IMSA, na tor po raz ostatni w tym roku wyjadą kierowcy IndyCar. W obu seriach wciąż nie rozstrzygnęła się walka o mistrzowski tytuł.

Kolejne zwycięstwo Wayne Taylor Racing w IMSA

Filipe Albuquerque i Ricky Taylor byli triumfatorami 9. rundy w serii IMSA. Kierowcy Acury i ekipy Wayne Taylor Racing #10 na początku weekendu wyścigowego na torze Laguna Seca, wygrali kwalifikacje w swojej klasie, a następnie dojechali na pierwszym miejscu w klasie DPi, choć nie obyło się bez problemów. W klasie LMP2 triumfował PR1/Mathiasen Motorsports #52, w GT Le Mans najlepsza była Corvette’a #4, a niespodziewanie w kategorii GT Daytona zwyciężył zespół Pfaff Motorsports #9.

IMSA powraca po miesiącu przerwy

Amerykańska seria długodystansowa powoli wchodzi w decydującą fazę. Tym razem 26 ekip pojedzie na znanym torze Laguna Seca. W ten weekend w Monterey pojawią się 4 klasy – DPi, LMP2, GTLM i GTD.

Nie będzie fabrycznego zespołu Audi w IMSA

Jak donoszą amerykańskie media, Audi zrezygnowało z fabrycznego zespołu w serii IMSA i wystawi taki wyłącznie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Nasr najszybszy w kwalifikacjach IMSA

Były kierowca Saubera, Felipe Nasr był najszybszy w sobotnich zmaganiach na torze Road America. Brazylijczyk nie dał szans innym kierowcom podczas dużej ulewy, jaka przechodziła nad małą miejscowością Elkhart Lake.

Zapowiedź wyścigu Road America

W nadchodzący weekend 35 ekip pojadą na najdłuższym torze w serii IMSA. Wyścig na Road America odbędzie się w tę niedzielę, a za to w sobotę zobaczymy zmagania w kwalifikacjach 35 załóg.

Zielone światło hipersamochodów w IMSA

Zjednoczenie czołowych klas najważniejszych światowych wyścigów długodystansowych stało się faktem. Po tym, jak Długodystansowe Mistrzostwa Świata otworzyły drzwi na prototypy LMDh, amerykańska IMSA zdecydowała się dopuścić u siebie nową klasę hipersamochodów.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league