Ford zapowiada budowę Mustanga GT3, powrót do IMSA w 2024

Ford powróci do wyścigów długodystansowych w 2024 roku z nowym modelem samochodu. Amerykańska marka zapowiedziała powstanie wersji GT3 kultowego Mustanga. Nowa wyścigówka ma być gotowa na 62. edycję wyścigu 24h Daytona.

„Mustang narodził się po to, aby się ścigać i jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem wersji GT3, która będzie rywalizować koło w koło z niektórymi z najwspanialszych producentów na świecie” – powiedział dyrektor generalny Ford Performance Motorsports Mark Rushbrook. „Mając 58 lat doświadczenia w wyścigach długodystansowych na całym świecie, a także w NASCAR i Supercars, jesteśmy gotowi, aby wynieść Mustanga na nowy poziom osiągów”.

Wyścigowy Mustang powstanie we współpracy Ford Performance z kanadyjskim warsztatem Multimatic Motorsports, który był zaangażowany w skonstruowanie i budowę ostatniej generacji Forda GT. Samochód będzie wyposażony w 5-litrowy silnik V8 Coyote, dopracowany przez Ford Performance, a zbudowany przez brytyjski warsztat M-Sport.

Auto będzie wyposażone w wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu, skrzynię biegów zamontowaną z tyłu, panele karoserii z włókna węglowego oraz pakiet aerodynamiczny spełniający założenia kategorii GT3.

Multimatic będzie również prowadzić zespół fabryczny Forda, wystawiając dwa samochody w klasie GTD Pro serii IMSA SportsCar Championship od sezonu 2024. W tym samym czasie nowy Mustang zostanie oddany również do dyspozycji klientów.

Ford ogłosił ponadto, że już w 2023 roku premierę będzie mieć nowy Mustang GT4.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ford Performance

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1