Massa pojedzie w 24h Daytona

Po kilku tygodniach od pierwszych wiadomości, Felipe Massa oficjalnie został potwierdzony jako kierowca prototypu LMP2 #74 zespołu Riley w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona.

Brazylijczyk, który wcześniej testował prototyp Ligier JS P320 ekipy Riley był brany pod uwagę przez amerykańską ekipę, jednak decydujący miał być test samochodu LMP3. Po nim zdecydowano, że były kierowca Formuły 1 pojedzie w amerykańskim wyścigu wraz Garym Robinsonem, Felipe Fragą oraz Joshem Burdonem.

Wicemistrz świata z sezonu 2008 ma już za sobą pierwszy test w Orece 07 na torze Road Atlanta. Po tym, jak ogłoszono oficjalny udział Brazylijczyka, ten przyznał, że „jest to spełnienie jego marzeń”.

„Dziękuję Gary’emu Robinsonowi za to zaproszenie” – powiedział Massa. „Będzie nas w sumie czterech. Josh Burdon, Gar Robinson oraz mój brat Felipe Fraga, dwóch Brazylijczyków poszukujących wygranej”.

62. edycja wyścigu 24h Daytona odbędzie w dniach 27-28 stycznia. Obok zespołu Riley w wyścigu weźmie 11 innych zespołów klasy LMP2. Poza Massą, grupę byłych kierowców F1 reprezentować będzie Jenson Button. Były mistrz świata zadebiutuje w 24h Daytona za kierownicą Acury czołowej klasy GTP.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze