Kubica wystartuje w dwóch ostatnich rundach WEC

Duński zespół High Class Racing potwierdził, że Robert Kubica będzie ścigał się dla ich ekipy w dwóch ostatnich wyścigach Długodystansowych Mistrzostw Świata w Bahrajnie.

Alpine wejdzie do WEC z fabrycznym programem w 2024 roku

Francuski producent Alpine zapowiedział zamiar przystąpienia do czołowej klasy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w 2024 roku, z własnym prototypem typu LMDh.

Ogier weźmie udział w teście WEC w Bahrajnie

Sébastien Ogier potwierdził, że weźmie udział w teście debiutantów Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC w Bahrajnie, który odbędzie się 7 listopada. Ma on odpowiedzieć na pytanie, ile rajdów przejedzie Francuz w przyszłym sezonie WRC.

Prema będzie startować w WEC

Znany z wyścigów samochodów jednomiejscowych włoski zespół Prema Powerteam zapowiedział starty w sezonie 2022 Długodystansowych Mistrzostw Świata w sezonie 2022.

Cadillac potwierdza program LMDh od 2023 roku

Amerykański producent Cadillac potwierdził we wtorek, że zamierza przystąpić do startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata oraz serii IMSA od sezonu 2023.

Opublikowano przyszłoroczny kalendarz WEC

Długodystansowe Mistrzostwa Świata zaprezentowały przyszłoroczny kalendarz, który będzie składał się z sześciu rund i rozpocznie się na torze Sebring.

Awaria czujnika wyeliminowała załogę Kubicy

Belgijski zespół W Racing Team potwierdził przyczynę nieukończenia wyścigu 24 godziny Le Mans przez załogę #41 z Robertem Kubicą w składzie. Na początku ostatniego okrążenia awarii uległ czujnik przepustnicy.

Inter Europol Competition piąty w Le Mans

Polski zespół Inter Europol Competition zajął znakomite piąte miejsce w klasie LMP2, w stawce 25 zgłoszonych załóg w wyścigu 24h Le Mans, który zakończył się w niedzielę po południu. Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Renger van der Zande zostali jednocześnie sklasyfikowani na dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej, na 61 załóg, które stanęły na starcie na torze Circuit de la Sarthe.

Ferrari wygrywa drugie 24h Le Mans w przeciągu trzech lat

Alessandro Pier Guidi, James Calado i Côme Ledogar wygrali tegoroczny wyścig 24 godziny Le Mans w klasie GTE Pro. Załoga Ferrari #51 pokonała rywali z Corvette #63 różnicą 41,686 sekundy.

Triumf WRT w pierwszym 24h Le Mans, pech załogi Kubicy na ostatnim okrążeniu

Startujący z numerem 31 Robin Frijns, Ferdinand Habsburg i Charles Milesi odnieśli zwycięstwo w klasie LMP2 podczas tegorocznego wyścigu 24 godziny Le Mans. Debiutujący we francuskim klasyku zespół W Racing Team do przedostatniego okrążenia zajmował dwa pierwsze miejsca.