ByKolles na pole position do wirtualnego 24h Le Mans

Jernej Simončič wywalczył pole position do wirtualnego wyścigu 24 godziny Le Mans, organizowanego w pierwotnym terminie tegorocznej edycji. Reprezentant zespołu ByKolles – Burst Esport był najszybszy w kwalifikacjach prototypów, natomiast w GTE najlepszy był startujący dla Porsche Joshua Rogers.

Pierwsza edycja wirtualnego wyścigu 24h Le Mans przyciągnęła 50 zgłoszeń, należących w większości do rzeczywistych zespołów w wyścigach długodystansowych. Inaczej niż w rzeczywistym wyścigu, każda załoga składa się z czterech kierowców, co jest zachętą do udziału dla profesjonalnych graczy.

Najlepsze okrążenie w kwalifikacjach prototypów należało do Simončiča, który wykręcił czas 3:23,380. Na starcie wyścigu ustawią się jednak prawdziwi zawodnicy, zatem prototyp ByKolles poprowadzi na początku Tom Dillmann. Obok niego ustawi się Kelvin van der Linde z Team WRT, mający za sobą Olivera Rowlanda, Arthura Rougiera oraz Maxa Verstappena. Fernando Alonso wystartuje z 13. pola, natomiast kierowcy Toyoty – Brendon Hartley i José María López – dopiero z 17. i 18. pozycji.

W kwalifikacjach GTE najlepszy czas 3:46,550 wykręcił Joshua Rogers, za kierownicą Porsche #93. Niemiecki producent zajął cztery pierwsze miejsca na starcie – samochód zdobywców pole position poprowadzi na początku Nick Tandy, obok którego ustawi się jego zespołowy kolega Neel Jani. Loek Hartog z Dempsey-Proton Racing będzie trzeci, przed Jaxonem Evansem oraz Nickim Thiimem z Astona Martina. Dopiero na 9. pozycji było najlepsze Ferrari, w którego załodze znalazł się Charles Leclerc.

Wirtualny wyścig 24h Le Mans startuje o godzinie 15 polskiego czasu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze