ByKolles na pole position do wirtualnego 24h Le Mans

Jernej Simončič wywalczył pole position do wirtualnego wyścigu 24 godziny Le Mans, organizowanego w pierwotnym terminie tegorocznej edycji. Reprezentant zespołu ByKolles – Burst Esport był najszybszy w kwalifikacjach prototypów, natomiast w GTE najlepszy był startujący dla Porsche Joshua Rogers.

Pierwsza edycja wirtualnego wyścigu 24h Le Mans przyciągnęła 50 zgłoszeń, należących w większości do rzeczywistych zespołów w wyścigach długodystansowych. Inaczej niż w rzeczywistym wyścigu, każda załoga składa się z czterech kierowców, co jest zachętą do udziału dla profesjonalnych graczy.

Najlepsze okrążenie w kwalifikacjach prototypów należało do Simončiča, który wykręcił czas 3:23,380. Na starcie wyścigu ustawią się jednak prawdziwi zawodnicy, zatem prototyp ByKolles poprowadzi na początku Tom Dillmann. Obok niego ustawi się Kelvin van der Linde z Team WRT, mający za sobą Olivera Rowlanda, Arthura Rougiera oraz Maxa Verstappena. Fernando Alonso wystartuje z 13. pola, natomiast kierowcy Toyoty – Brendon Hartley i José María López – dopiero z 17. i 18. pozycji.

W kwalifikacjach GTE najlepszy czas 3:46,550 wykręcił Joshua Rogers, za kierownicą Porsche #93. Niemiecki producent zajął cztery pierwsze miejsca na starcie – samochód zdobywców pole position poprowadzi na początku Nick Tandy, obok którego ustawi się jego zespołowy kolega Neel Jani. Loek Hartog z Dempsey-Proton Racing będzie trzeci, przed Jaxonem Evansem oraz Nickim Thiimem z Astona Martina. Dopiero na 9. pozycji było najlepsze Ferrari, w którego załodze znalazł się Charles Leclerc.

Wirtualny wyścig 24h Le Mans startuje o godzinie 15 polskiego czasu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1