Rebellion na prowadzeniu w połowie wirtualnego 24h Le Mans

Załoga prototypu #1 zespołu Rebellion Williams Esport, w składzie Louis Delétraz, Raffaele Marciello, Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński, prowadzi na półmetku wirtualnego wyścigu 24h Le Mans. W klasie GTE dominuje Porsche.

Rebellion zajmuje dwa pierwsze miejsca, za sprawą siostrzanego samochodu #13. Trzecie miejsce zajmują zdobywcy pole position z ByKolles – Burst Esport. Rozpoczynający wyścig z pierwszej pozycji Tom Dillmann utrzymał prowadzenie na początkowym etapie rywalizacji, lecz popełnił przy tym falstart, co wiązało się z karą przejazdu przez boksy. Załoga #4 później zmagała się z problemami technicznymi i znajduje się przed zespołem 2 Seas Motorsport #33.

W 11 godzinie rywalizacji wycofała się załoga Team Redline #20, w której skład wchodzili kierowcy Formuły 1 Max Verstappen i Lando Norris. Verstappen obrócił się w zakrętach Porsche i musiał zjechać do boksów, a późniejsze problemy techniczne zmusiły ekipę do rezygnacji z dalszej rywalizacji. Problemy miała też druga załoga Redline, która w dziewiątej godzinie zaliczyła kolizję z samochodem GTE i plasuje się na 16 pozycji.

Od samego początku w klasie GTE tempo dyktuje Porsche – prowadząca załoga #93 ma za sobą Corvette od R8G Esports Team, lecz tylko osiem sekund z tyłu jest drugie Porsche #92. Czwarte miejsce zajmuje zespół Aston Martin #95, a pierwszą piątkę uzupełnia Porsche #91. Problemy techniczne z serwerem spowodowały problemy załogi Ferrari #52 z Charlesem Leclerkiem w składzie, która musiała spędzić dłuższy czas w alei serwisowej.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze