Rebellion na prowadzeniu w połowie wirtualnego 24h Le Mans

Załoga prototypu #1 zespołu Rebellion Williams Esport, w składzie Louis Delétraz, Raffaele Marciello, Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński, prowadzi na półmetku wirtualnego wyścigu 24h Le Mans. W klasie GTE dominuje Porsche.

Rebellion zajmuje dwa pierwsze miejsca, za sprawą siostrzanego samochodu #13. Trzecie miejsce zajmują zdobywcy pole position z ByKolles – Burst Esport. Rozpoczynający wyścig z pierwszej pozycji Tom Dillmann utrzymał prowadzenie na początkowym etapie rywalizacji, lecz popełnił przy tym falstart, co wiązało się z karą przejazdu przez boksy. Załoga #4 później zmagała się z problemami technicznymi i znajduje się przed zespołem 2 Seas Motorsport #33.

W 11 godzinie rywalizacji wycofała się załoga Team Redline #20, w której skład wchodzili kierowcy Formuły 1 Max Verstappen i Lando Norris. Verstappen obrócił się w zakrętach Porsche i musiał zjechać do boksów, a późniejsze problemy techniczne zmusiły ekipę do rezygnacji z dalszej rywalizacji. Problemy miała też druga załoga Redline, która w dziewiątej godzinie zaliczyła kolizję z samochodem GTE i plasuje się na 16 pozycji.

Od samego początku w klasie GTE tempo dyktuje Porsche – prowadząca załoga #93 ma za sobą Corvette od R8G Esports Team, lecz tylko osiem sekund z tyłu jest drugie Porsche #92. Czwarte miejsce zajmuje zespół Aston Martin #95, a pierwszą piątkę uzupełnia Porsche #91. Problemy techniczne z serwerem spowodowały problemy załogi Ferrari #52 z Charlesem Leclerkiem w składzie, która musiała spędzić dłuższy czas w alei serwisowej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1