Rebellion wygrywa wirtualne 24h Le Mans

Louis Deletraz, Raffaele Marciello, Nikodem Wiśniewski oraz Kuba Brzeziński z zespołu Rebellion Williams Esport #1 odnieśli zwycięstwo w wirtualnej edycji wyścigu 24 godziny Le Mans. W klasie GTE triumfowało Porsche.

Załoga złożona z dwóch profesjonalnych kierowców oraz polskich graczy prowadziła przez większość dystansu, pokonując zdobywców pole position z ByKolles – Burst Esport różnicą 17 sekund. Po karze przejazdu przez boksy oraz problemach technicznych, załoga austriackiej ekipy w składzie Tom Dillmann/Esteban Guerrieri/Jernej Simončič/Jesper Pedersen powróciła do walki dzięki czerwonej fladze, która zresetowała stawkę na niecałe pięć godzin przed końcem. Decydując się od początku na inną strategię od rywali, załoga ByKolles jechała oszczędnie, dzięki czemu zaoszczędziła jeden pit-stop i na 20 minut do mety znalazła się przed Rebellionem #13, prowadzonym przez Augustina Canapino, Jacka Aitkena, Marca Gassnera oraz Michaela Romanidisa.

Czwarte miejsce zajął zespół 2 Seas Motorsport, pokonując Veloce Esports 1. Fabryczny zespół Toyoty zajął 11. i 14. miejsce, natomiast na 24. pozycji finiszowała załoga Team Redline #20 z Maxem Verstappenem, Lando Norrisem, Atzem Kerkhofem i Gregerem Huttu w składzie. Po wypadku Verstappena, zespół odpadł z rywalizacji, lecz został przywrócony na tor po ostatniej czerwonej fladze, podobnie jak wcześniej załoga FA/RB Allinsports, z Fernando Alonso w składzie, która zajęła 17. miejsce. Problemy techniczne przeszkodziły także Team Penske, który zajął 27. lokatę.

Porsche uczciło 50. rocznicę swojego pierwszego zwycięstwa w 24h Le Mans, wygrywając w wirtualnej klasie GTE. Zdobywcy pole position Nick Tandy, Ayhancan Guven, Joshua Rogers i Tommy Ostgaard w aucie #93 kontrolowali wyścig od początku do końca, finiszując przed Astonem Martinem #95 oraz Corvette #80 zespołu R8G Esports Team.

Wirtualny wyścig 24h Le Mans został rozegrany w pierwotnym terminie 88. edycji, która z powodu pandemii koronawirusa została przełożona na 19-20 września.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze