Ye nowym kierowcą Ferrari

Yifei Ye to najnowszy kierowca fabryczny Ferrari. 23-latek jest pierwszym chińskim reprezentantem włoskiego producenta, który prawdopodobnie poprowadzi hipersamochód AF Corse w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA WEC.

Ye rozpoczął swoją karierę w wyścigach samochodowych od aut jednomiejscowych, zdobywając tytuły we Francuskiej Formule 4 i Euroformule Open. Następnie przeniósł się do wyścigów długodystansowych i już w pierwszym sezonie wygrał Europejską i Azjatycką Serię Le Mans – w tej pierwszej jeździł wspólnie z Robertem Kubicą.

Wszystko wskazuje na to, że ta dwójka znów będzie startowała razem. Ye został wybrany przez azjatycki oddział Porsche do programu wyścigowego 963 i w minionym sezonie ścigał się dla Hertz Team Jota. Chiński kierowca zakończył jednak współpracę z niemiecką marką i dołączył do Ferrari. Choć jego program nie jest jeszcze potwierdzony, jedyne logiczne miejsce to trzeci hipersamochód 499P, wystawiany przez AF Corse.

„Kiedy dowiedziałem się, że zostanę oficjalnym kierowcą Ferrari, byłem zachwycony” – powiedział Ye. „Dla mnie to spełnienie marzeń. To nowy rozdział sportowy wraz z wierzgającym konikiem jest zdecydowanie kamieniem milowym w mojej karierze”.

Szef wyścigów długodystansowych Ferrari Antonello Coletta dodał: „Cieszymy się, że możemy powitać Yifeia w Ferrari, kierowcę, który mimo młodego wieku zdołał wybić się jako jeden z najszybszych w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Doskonałe wyniki wyróżniają karierę Yifeia w wyścigach długodystansowych i jesteśmy przekonani, że możemy wspólnie się rozwijać”.

Źródło: ferrari.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze