Di Grassi zastąpi McNisha w Audi

Lucas di Grassi zastąpi Allana McNisha w nowym sezonie startów Audi w FIA WEC. Brazylijczyk startował dotychczas w prototypach Audi w pojedynczych wyścigach Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Di Grassi zadebiutował w wyścigach długodystansowych w 2012 roku, startując dla Audi w rodzimej dla niego rundzie Długodystansowych Mistrzostw Świata, imprezie na torze Interlagos. Wcześniej, dzięki udanym startom w różnych seriach Formuły 3, Brazylijczyk został kierowcą testowym ekipy Renault F1 – a gdy później został wicemistrzem, a potem dwukrotnie znalazł się na trzecim miejscu w Serii GP2, do startów w wyścigach Formuły 1 zaangażował go zespół Virgin Racing. W sezonie 2010 nie udało się mu jednak zdobyć ani jednego punktu, w dużej części wskutek obecności w jednym z najsłabszych zespołów. Na rok 2011, di Grassiego zaangażowała firma Pirelli jako oficjalnego testera opon F1 – a w roku 2012 stał się on także kierowcą testowym w projekcie Formuły E.

Teraz, po startach na Interlagos, a w sezonie 2013 na Spa-Francorchamps i w Le Mans 24h, di Grassi otrzymał szansę regularnych startów dla zespołu Audi Sport. Brazylijczyk zastąpi w pojeździe nr 1 Allana McNisha, który niedawno postanowił przejść na wyścigową "emeryturę" – jego partnerami będą dwaj pozostali mistrzowie sezonu 2013, Tom Kristensen i Loïc Duval.

Audi ogłosiło także, kto będzie startował w drugim i trzecim pojeździe tej ekipy w tegorocznym sezonie 2013. Bez zmian, drugą regularną załogą będzie trójka André Lotterer, Benoît Tréluyer i Marcel Fässler – zmianom uległ za to skład, który w tym sezonie przewidziany jest tylko na start w Le Mans 24h. Z ubiegłorocznej załogi pozostał tu jedynie Oliver Jarvis – szansę otrzyma za to Marco Bonanomi, który dla Audi walczył w roku 2012 w jednym z czterech startujących wtedy prototypów Audi Sport – a także Filipe Albuquerque, który dotychczas walczył dla Audi w pojazdach GT i DTM. Hiszpan Marc Gené będzie tylko rezerwowym kierowcą zespołu na Le Mans 24h.

Nr Kierowcy Klasa Zespół Samochód
1

Tom Kristensen
Loïc Duval
Lucas di Grassi

LMP1

Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron quattro 2014
2

André Lotterer
Benoît Tréluyer
Marcel Fässler

LMP1

Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron quattro 2014
3

Filipe Albuquerque
Oliver Jarvis
Marco Bonanomi

LMP1

Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron quattro 2014
Rez.

Marc Gené

LMP1

Audi Sport Team Joest Audi R18 e-tron quattro 2014

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1