Aston Martin potwierdza wejście do F1 w 2021 roku

Brytyjski producent Aston Martin będzie mieć swój własny zespół Formuły 1 od sezonu 2021. Z końcem marca udziałowcy marki ostatecznie zatwierdzili plan pozyskania nowego finansowania, z którego znaczna część pochodzi z konsorcjum Lawrence’a Strolla. Zgodnie z umową, Kanadyjczyk zostanie prezesem firmy, a jego zespół F1 Racing Point będzie używać nazwy Aston Martin.

„Marka z taką historią jak Aston Martin musi rywalizować na najwyższym poziomie sportu motorowego” – powiedział Stroll. „Uważam, że to najbardziej ekscytująca wiadomość ostatniego czasu, zarówno dla udziałowców, jak i fanów. Nie mogę wyobrazić sobie lepszej nazwy dla zespołu F1. Nasza strategia stawia F1 w centrum naszych działań marketingowych i ma to sens, aby w tym celu zmienić nazwę Racing Point”.

„Aston Martin rywalizował z sukcesami w wielu różnych kategoriach sportu motorowego, ale teraz mamy okazję utworzyć zespół fabryczny w Formule 1. Seria cieszy się niezrównanym zainteresowaniem na całym świecie i wykorzystamy to, aby zaprezentować markę Aston Martin na kluczowych rynkach”.

Źródło: racingpointf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze