Williams wprowadza przymusowe urlopy i obniżki pensji

Williams został drugim zespołem Formuły 1, który ogłosił wdrożenie sposobów na ograniczenie kosztów w czasach braku rywalizacji spowodowanej pandemią koronawirusa, wliczając w to wysyłanie pracowników na przymusowe urlopy, a także obniżki pensji, również dla kierowców – George’a Russella i Nicholasa Latifiego.

 „Ze względu na bieżącą sytuację związaną z COVID-19, ROKiT Williams Racing tymczasowo wysyła część pracowników na urlop w ramach wprowadzania sposobów mających na celu obniżenie kosztów. Okres urlopów potrwa do końca maja, zaś kadra kierownicza, a także nasi kierowcy, będą mieć pensję obniżoną o 20% począwszy od 1 kwietnia” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

„Decyzje te nie zostały podjęte pochopnie, jednak celem jest ochrona miejsc pracy naszych pracowników w Grove i zapewnienie im możliwości powrotu do pracy w pełnym wymiarze godzin, gdy pozwoli na to sytuacja”.

W ubiegłym tygodniu podobną decyzję ogłosił McLaren, który także wysłał część swoich pracowników na przymusowy urlop, zaś Carlos Sainz Jr i Lando Norris, a także kierownictwo, zgodzili się na obniżkę pensji. W ubiegłym miesiącu brytyjski rząd ogłosił, że wypłaci 80% wynagrodzenia pracownikom, którzy zostaną zachowani przez swoich pracodawców, pokrywając koszty wynagrodzenia do 2500 funtów miesięcznie. Jest to jeden ze sposobów na złagodzenie negatywnych skutków kryzysu wywołanego pandemią, w tym zapobieżenie masowym zwolnieniom.

Źródło: Informacja prasowa ROKiT Williams Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze