Albon z nowym inżynierem wyścigowym

Simon Rennie będzie nowym inżynierem wyścigowym Alexa Albona od najbliższego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Rennie był inżynierem wyścigowym Daniela Ricciardo w czasach startów Australijczyka w Red Bullu. Po odejściu Ricciardo do Renault, Rennie pracował w ubiegłym roku w fabryce zespołu. Ma on bogate doświadczenie jako inżynier wyścigowy, ponieważ wcześniej pracował z Markiem Webberem, Fernando Alonso, Kimim Räikkönenem, a także był inżynierem Roberta Kubicy w Renault w sezonie 2010.

Do tej pory inżynierem wyścigowym Albona był Mike Lugg, który pracował z Tajem od ubiegłorocznego GP Belgii, a od startu tamtego sezonu działał też u boku Pierre’a Gasly’ego. W informacji prasowej Red Bulla możemy przeczytać, że Lugg nadal będzie pracować w zespole, jednak teraz będzie on wykonywać swoje obowiązki w fabryce.

Albon zaliczył dość trudny początek sezonu – do tej pory jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w GP Styrii, zaś w GP Węgier nie zakwalifikował się do Q3. Kierowca Red Bulla miał jednak szansę na zwycięstwo na otwarcie sezonu w GP Austrii, zanim nie został uderzony przez Lewisa Hamiltona podczas walki o drugie miejsce.

„Oczywiście jako zespół nie był to idealny początek sezonu, ale poza jednym wycofaniem byliśmy w stanie zdobyć kilka cennych punktów. Mając to na uwadze, samochód może tylko ulec poprawie, więc jestem pozytywnie nastawiony. Znamy obszary, nad którymi musimy popracować. Wyścig na Węgrzech sprawił mi dużo frajdy, ale nie chcieliśmy startować do niego z tak dalekiej pozycji. Myślę, że mamy dobry samochód wyścigowy, więc kiedy osiągniemy już szczyt naszej formy w sobotnich kwalifikacjach, powinniśmy być na dobrej pozycji przed niedzielnymi wyścigami” – powiedział Albon przed GP Wielkiej Brytanii.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league