Rodzina Williams rezygnuje z kierowania zespołem F1

Po 43 latach rodzina założyciela zespołu, Sir Franka Williamsa oficjalnie rezygnuje z kierowania zespołem Formuły 1. Claire Williams zrezygnuje z pełnienia obowiązków szefowej po Grand Prix Włoch. Niedawno ekipa z Grove została kupiona przez Dorilton Capital.

„Niedawne zakończenie procesu przeglądu strategicznego zwieńczona sprzedażą Williams Grand Prix Engineering amerykańskiej firmie inwestycyjnej Dorilton Capital, gwarantuje przyszłość zespołu Williams i to tworzy dogodny moment, w którym rodzina Williams zdecydowała się na wyjście ze sportu” – czytamy w oświadczeniu zespołu.

Na czele zespołu od jego powstania w 1977 roku stała rodzina Franka Williamsa, a gdy ten nie mógł już samodzielnie nim zarządzać, w 2013 roku przekazał obowiązki córce, samemu zachowując jednak status szefa zespołu – pozostawał on jedynie symboliczny do czasu decyzji o sprzedaży ekipy, która została zaakceptowana przez Franka Williamsa.

„Po tym jak przyszłość zespołu została zagwarantowana, to właściwy moment, abyśmy odeszli ze sportu” – powiedziała Claire Williams. „Jako rodzina zawsze stawialiśmy zespół na pierwszym miejscu. Pokazaliśmy to naszymi ostatnimi działaniami i wierzymy, że to właściwy moment na przekazanie sterów i danie nowym właścicielom szansy na przeniesienie zespołu w przyszłość”.

„Byliśmy w sporcie przez ponad cztery dekady. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych wyników i dziedzictwa, jakie po sobie pozostawiamy. Zawsze kochaliśmy sport motorowy i czerpaliśmy z niego przyjemność, dlatego nie była to łatwa decyzja, ale głęboko przemyślana i podjęta wspólnie przez rodzinę”.

Williams wygrał 144 wyścigi Formuły 1 i zdobył łącznie 16 tytułów mistrzowskich – siedem w klasyfikacji kierowców i dziewięć wśród konstruktorów.

Źródło: williamsf1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze