Zhou i Nissany wezmą udział w treningu F1

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 2 Guanyu Zhou weźmie udział w swoim pierwszym treningu Formuły 1 podczas nadchodzącego weekendu Grand Prix Austrii. Chińczyk zasiądzie w samochodzie Fernando Alonso. Zmiana nastąpi również w Williamsie, gdzie samochód Gerorge’a Russella poprowadzi Roy Nissany.

Zhou jest związany z zespołem Alpine od 2019 roku, w momencie rozpoczęcia swoich startów w F2. W swoim pierwszym sezonie wywalczył tytuł najlepszego debiutanta, a rok później odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Soczi. W tegorocznym sezonie Zhou ma już dwie wygrane na swoim koncie – w tym podczas głównego wyścigu w Bahrajnie – i ma pięć punktów przewagi nad drugim Oscarem Piastrim.

„Występ podczas treningu przed Grand Prix to jak spełnienie marzeń i kolejny krok ku ostatecznemu celowi, jakim jest zostanie kierowcą Formuły 1” – powiedział. „To będzie wyjątkowa chwila. Przygotowywałem się jak tylko mogłem, aby upewnić się, że sprostam wszystkim zadaniom powierzonym mi przez zespół”.

Chińczyk będzie pierwszym od ośmiu lat reprezentantem swojego kraju podczas weekendu Grand Prix: „Nie było wielu chińskich kierowców w Formule 1, więc jazda samochodem podczas weekendu wyścigowego będzie napawać dumą. Co więcej, poprowadzę auto Fernando, który zainspirował mnie do starania się o karierę w wyścigach”.

„Jestem bardzo zadowolony z moich dotychczasowych osiągnięć i wdzięczny za wsparcie dookoła. Moim celem jest maksymalnie wykorzystać tę okazję i nie mogę się już doczekać”.

Zmiana podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Austrii nastąpi również w Williamsie. W samochodzie George’a Russella pojawi się Roy Nissany. Dla Izraelczyka będzie to kolejny w tym sezonie występ podczas pierwszego treningu. Wcześniej Nissany wystąpił podczas pierwszego treningu przed Grind Prix Francji na torze Paul Ricard: „Naprawdę nie mogę się doczekać powrotu za kierownicę podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Austrii. Wspaniale jest móc wrócić tak szybko za kierownicę FW34B, a ponieważ nadal mam w pamięci to, co miało miejsce podczas treningu przed Grand Prix Francji i myślę, że to będzie bardzo przydatna sesja”.

Źródło: alpinecars.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze