Räikkönen ogłasza zakończenie kariery

Kimi Räikkönen za pośrednictwem mediów społecznościowych potwierdził, że tegoroczny sezon Formuły 1 będzie jego ostatnim.

Mistrz świata F1 z 2007 roku ma kontrakt z Alfą Romeo, który obowiązuje tylko do końca tego sezonu. Decyzję o odejściu ogłosił publicznie przed Grand Prix Holandii na torze Zandvoort.

„To jest to. To będzie mój ostatni sezon w Formule 1” – napisał Räikkönen na Instagramie. „Decyzję podjąłem ostatniej zimy. Nie była ona łatwa, ale po tym sezonie przyszedł czas na nowe wyzwania. Mimo że sezon wciąż trwa, chcę podziękować mojej rodzinie, wszystkim moim zespołom, wszystkim zaangażowanym w moją karierę wyścigową, a zwłaszcza wszystkim wspaniałym fanom, którzy kibicowali mi przez cały ten czas. Formuła 1 może się dla mnie kończy, ale w życiu jest o wiele więcej rzeczy, których chcę doświadczyć i cieszyć się nimi. Do zobaczenia po tym wszystkim!”.

Räikkönen ma na swoim koncie 344 starty w wyścigach Formuły 1, co czyni go najbardziej doświadczonym kierowcą. Zadebiutował w 2001 roku, a oprócz mistrzowskiego tytułu zwyciężył 21 razy, a ponadto stawał 103-krotnie na podium. Od ostatnich trzech sezonów ściga się w zespole Alfa Romeo prowadzonym przez Sauber, w którym nie był w stanie odnieść większego sukcesu.

Już od pewnego czasu uważa się, że miejsce Fina w tej stajni zajmie jego rodak Valtteri Bottas, który z kolei ma zwolnić miejsce George’owi Russellowi w Mercedesie. Pojawiły się jednak również sugestie, że w Formule 1 swojego fotela nie utrzyma zespołowy kolega Räikkönena - Antonio Giovinazzi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze