Russell oficjalnie potwierdzony w Mercedesie od sezonu 2022

George Russell oficjalnie został potwierdzony, jako kierowca zespołu Mercedes AMG Petronas F1 Team. Brytyjczyk przejmie fotel Valtteriego Bottasa, który związał się z Alfą Romeo.

Od dłuższego czasu Russell był łączony z posadą etatowego kierowcy w zespole spod znaku trójramiennej gwiazdy. Teraz zespół z siedzibą w Brackley oficjalnie potwierdził podpisanie kontraktu z młodym Brytyjczykiem: „Z radością potwierdzamy, że George [Russell] będzie miał okazję zrobić kolejny krok w swojej karierze i dołączyć do Mercedesa” – powiedział Toto Wolff. „George był zwycięzcą w każdej kategorii wyścigowej, a ostatnie trzy sezony z Williamsem dały nam przedsmak tego, co może mu przynieść przyszłość w F1”.

„Teraz naszym wspólnym wyzwaniem jest pomóc mu w kontynuowaniu nauki w naszym środowisku i razem z Lewisem, największym kierowcą F1 wszech czasów. Jestem przekonany, że wraz z rozwojem ich relacji stworzą silny zespół i będą chlubą Mercedesa na torze i poza nim w nadchodzących latach. Zrzuciliśmy ciężar z naszych ramion, aby nasze plany na 2022 były jasne i potwierdzone. Skupimy się teraz na ostatnich dziewięciu wyścigach sezonu i na wyzwaniu dotyczącym tegorocznych mistrzostw świata”.

Sam Russell nie kryje ekscytacji z nowego wyzwania i możliwości ścigania się z czołówką stawki: „To wyjątkowy dzień dla mnie osobiście i zawodowo, ale także dzień mieszanych emocji” – powiedział Brytyjczyk. „Jestem podekscytowany i pokorny, że dołączę do Mercedesa w przyszłym roku, co jest ogromnym krokiem w mojej karierze. Oznacza to również, że pożegnam się z kolegami z zespołu i przyjaciółmi z Williamsa. To był zaszczyt współpracować z każdym członkiem zespołu i zaszczytem było reprezentować nazwisko Williamsa w F1”.

„Moim celem musi być nagrodzenie zaufania, jakim obdarzyli mnie Toto, zespół i zarząd, zapewniając, że odegram swoją rolę w kontynuowaniu sukcesów i chcę, aby moi nowi koledzy byli dumni. Oczywiście jeden z tych nowych kolegów z zespołu jest moim zdaniem najlepszym kierowcą wszechczasów. Patrzyłem na Lewisa, odkąd byłem w gokartach, a możliwość uczenia się od kogoś, kto stał się wzorem do naśladowania zarówno na torze, jak i poza nim, może przynieść mi tylko korzyści, jako kierowcy, profesjonaliście i człowiekowi".

„Na razie jednak mam jeszcze dziewięć wyścigów w zespole Williamsa i chcę się upewnić, że to będzie najlepsze dziewięć wyścigów mojego czasu w zespole. Wtedy i tylko wtedy mogę zwrócić uwagę na rok 2022. Ogromne podziękowania dla Williamsa, Mercedesa i wszystkich, którzy wspierali mnie w dotarciu do tego miejsca, w którym jestem dzisiaj. Nie mógłbym tego zrobić bez każdego z was”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Mercedes AMG Petronas Motorsport

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league