Kubica wystartuje w Grand Prix Włoch

Zespół Alfa Romeo potwierdził, że Robert Kubica wystąpi w barwach ekipy również podczas nadchodzącego wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Włoch, gdzie ponownie zastąpi zakażonego koronawirusem Kimiego Räikkönena.

Kubica drugi rok z rzędu pełni w stajni z Hinwil rolę kierowcy testowego i rezerwowego. Został on powołany przez Alfę Romeo podczas ostatniej rundy F1 na torze Zandvoort w sobotę, kiedy okazało się, że Räikkönen uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Polski kierowca wsiadł do samochodu na trzeci trening, gdzie musiał przeprowadzić inny program przygotowawczy w przeciwieństwie do innych zawodników. W kwalifikacjach uzyskał 18. czas, zaś w wyścigu zajął 15. miejsce, w którym pokonał między innymi w bezpośrednim pojedynku Nicholasa Latifiego.

W środę Alfa Romeo Racing poinformował, że Kubica powróci do samochodu zespołu również na nadchodzący wyścig o Grand Prix Włoch na torze Monza, gdzie ponownie zastąpi Räikkönena, który nie uzyskał jeszcze zielonego światła na powrót do stawki F1.

„Przede wszystkim chciałbym przekazać najlepsze życzenia dla Kimiego: mam nadzieję, że w pełni wyzdrowieje i wkrótce wróci do kokpitu” – powiedział Kubica. „Nie mogę się doczekać wyścigu na Monzy, niesamowitym torze, na którym zdobyłem swoje pierwsze podium w 2006 roku”.

„W przeciwieństwie do Zandvoort, jest to tor, który dobrze znam, a to pomoże, zwłaszcza, że format weekendu ze sprintem kwalifikacyjnym oznacza, że będziemy mieli jedną sesję treningową mniej. Jestem zadowolony z tego, co zrobiłem w Holandii i nie mogę się doczekać, aby jeszcze raz pomóc zespołowi na Monzy”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alfa Romeo Racing Orlen

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league