Mercedes składa wniosek o ponowne rozpatrzenie incydentu z Verstappenem

Zespół Mercedes poinformował, że skorzystał z prawa o ponowne rozpatrzenie kontrowersyjnego incydentu, do którego doszło między Lewisem Hamiltonem a Maxem Verstappenem w wyścigu F1 o Grand Prix São Paulo.

W niedzielę na torze Interlagos Hamilton odniósł przekonujące zwycięstwo po starcie z 10. pola. W drodze po 101. triumf w F1, Brytyjczyk musiał pokonać głównego rywala w walce o tytuł – Verstappena. Na 48. okrążeniu w czwartym zakręcie Hamilton, podczas próby wyprzedzenia Holendra po zewnętrznej, został nieco wypchnięty poza tor. Wówczas sędziowie stwierdzili, że incydent nie wymagał dalszego rozpatrzenia.

Wkrótce okazało się, że stewardzi w momencie oceniania nie dysponowali najważniejszym nagraniem – z kamery pokładowej Verstappena. Na nim dość wyraźnie wydać, że kierowca Red Bulla niespecjalnie składa się do skręcenia kierownicą, co w efekcie skutkowało szerokim wyjazdem i wypchnięciem Hamiltona poza tor.

W dobie nowych dowodów, Mercedes postanowił skorzystać z prawa do ponownego rozpatrzenia sprawy. W krótkim oświadczeniu zespołu możemy przeczytać: „Zespół Mercedes-AMG Petronas potwierdza, że złożyliśmy dziś wniosek o prawo do ponownego rozpatrzenia na podstawie Artykułu 14.1.1 Międzynarodowego Kodeksu Sportowego w związku z incydentem, do którego doszło w zakręcie 4 między samochodami 44 i 33 na 48. okrążeniu wyścigu o Grand Prix Brazylii, ze względu na posiadanie nowych dowodów niedostępnych sędziom w momencie podejmowanej przez nich decyzji”.

Jeśli sędziowie zmienią swój werdykt i zdecydują się ukarać Verstappena, kierowca Red Bulla może potencjalnie spaść na trzecie miejsce w klasyfikacji wyścigu, promując drugiego z kierowców Mercedesa – Valtteriego Bottasa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1