Red Bull nie wymieni skrzyni biegów w samochodzie Verstappena

Red Bull Racing zdecydował się nie wymieniać skrzyni biegów w bolidzie Maxa Verstappena mimo początkowych obaw, że mogło dojść do uszkodzenia z powodu wypadku z końcówki kwalifikacji do GP Arabii Saudyjskiej.

Na ostatnim okrążeniu w Q3 Verstappen ustanowił rekordowe czasy pierwszych dwóch sektorów i był na bardzo dobrej drodze, aby wywalczyć pole position. Niestety, w ostatnim, 27. zakręcie Holender doznał podsterowności, zaś próba utrzymania się na torze skutkowała uderzeniem tyłem bolidu w barierę znajdującą się po zewnętrznej.

Verstappen natychmiast się zatrzymał, jednak pojawiły się spore obawy dotyczące możliwego uszkodzenia skrzyni biegów. Ewentualna wymiana tego elementu mogła skutkować automatycznym cofnięciem o 5 pól startowych.  

Po kwalifikacjach doradca Red Bulla Helmut Marko zapewniał w rozmowie z Servus TV, że zespół nie będzie ryzykować awarii w wyścigu i zmieni tę jednostkę w przypadku wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń.

Podczas sprawdzenia samochodu przez inżynierów Red Bulla nie wykryto jednak żadnych defektów w skrzyni biegów, w wyniku czego Verstappen wystartuje z trzeciego pola. Z pole position wystartuje Lewis Hamilton, a na drugim polu startowym ustawi się drugi z kierowców Mercedesa - Valtteri Bottas. Start o godzinie 18:30 polskiego czasu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league