Verstappen ostatecznie mistrzem, Mercedes-AMG nie złoży apelacji

Fabryczny zespół Mercedesa-AMG zdecydował się nie wnosić apelacji wobec odrzuconego protestu z Grand Prix Abu Zabi. Niemiecka ekipa uważała, że sposób wznowienia wyścigu na ostatnim okrążeniu był niezgodny z zasadami. Ostatecznie potwierdza to wyniki wyścigu i fakt, że Max Verstappen został mistrzem świata Formuły 1, pokonując w pojedynku Lewisa Hamiltona.

„Opuściliśmy Abu Zabi nie wierząc w to, co widzieliśmy” – można przeczytać w oświadczeniu ekipy. „Oczywiście porażka to część sportu, ale gdy traci się wiarę w wyścigi, to coś innego. Wspólnie z Lewisem rozważnie zastanawialiśmy się jak odpowiedzieć na wydarzenia z finału Formuły 1. Zawsze kierowaliśmy się naszą miłością do sportu i uważamy, że na każdą wygraną trzeba zasłużyć”.

„Złożyliśmy protest, ponieważ zasady samochodu bezpieczeństwa były zastosowane w nowy sposób, co wpłynęło na wyniki wyścigu, po tym jak Lewis miał duże prowadzenie i jechał po mistrzostwo. Odwoływaliśmy się w imię sprawiedliwości i od tego momentu odbyliśmy konstruktywny dialog z FIA oraz Formułą 1, aby zapewnić, że w przyszłości zasady będą jasne i wszyscy będą wiedzieli, jak będą stosowane”.

„Cieszymy się, że FIA utworzy komisję, która dokładnie przeanalizuje to, co wydarzyło się z Abu Zabi i usprawni zasady, zarządzanie i proces decyzyjny w Formule 1. Cieszymy się również, że zaprosili oni zespoły i kierowców do współpracy. Zespół Mercedesa-AMG będzie aktywnie uczestniczyć w tej komisji, aby zbudować lepszą Formułę 1 dla każdego zespołu i kibica, który kocha sport równie mocno jak my. Będziemy rozliczać z tego FIA”.

Lewis Hamilton został wyprzedzony na ostatnim okrążeniu przez Maxa Verstappena, który wywalczył w ten sposób tytuł mistrzowski. Zespół Mercedesa-AMG podkreśla, że wszelki uraz wobec wydarzeń z Grand Prix Abu Zabi nie jest kierowany wobec rywali z Red Bulla: „Chcemy wyrazić nasz ogromny szacunek za wasze osiągnięcia w tym sezonie. Sprawiliście, że walka o tytuł była epicka. Max, gratulujemy tobie i całej ekipie. Nie możemy się doczekać, aby walczyć z wami na torze w przyszłym sezonie”.

„Choć mistrzostwa świata kierowców nie zakończyły się tak jak chcieliśmy, nie moglibyśmy być bardziej dumni z naszego zespołu. Lewis, jesteś najlepszym kierowcą w historii i dawałeś z siebie wszystko na każdym okrążeniu tego sezonu. Jesteś doskonały na torze oraz poza nim i twoje występy są bez zarzutu. Jesteś przykładem dla wielu milionów na całym świecie i składamy ci hołd. Valtteri, byłeś ważną częścią tego zespołu, zdobywając pięć tytułów konstruktorów z rzędu. Dziękujemy ci za niezwykły wkład w naszą historię. Do wszystkich w Brackley i Brixworth: napisaliście historyczny rozdział w historii srebrnych strzał, wygrywając osiem tytułów konstruktorów z rzędu. To bezprecedensowe osiągnięcie. Jesteście wspaniali”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1