Verstappen i Mercedes nominowani do Nagrody Laureusa

Max Verstappen oraz zespół Mercedes, którzy w ubiegłym roku wywalczyli tytuły mistrzów świata w Formule 1, otrzymali nominacje do corocznej Nagrody Laureusa. Ponadto, wśród nominowanych do nagrody Sportowca Roku znalazł się Robert Lewandowski.

Laureus World Sports Awards zostały ustanowione w 1999 roku w celu uznania osiągnięć sportowych wśród dyscyplin rozgrywanych na całym świecie. Verstappen, podobnie jak Robert Lewandowski, zostali nominowani do nagrody Sportowca Roku, podczas gdy Mercedes – do nagrody Drużyny Roku.

„Dziękuję światowym mediom za nominowanie mnie do nagrody Sportowca Roku Laureusa. To wspaniałe, że zostałem nominowany po intensywnym ubiegłorocznym sezonie Formuły 1” – powiedział Verstappen.

„Największe podziękowania muszę jednak skierować do mojego zespołu, Red Bull Racing, który wspólnie z Hondą dostarczył mi zwycięski bolid. Przez wiele lat zespół walczył i naciskał, aby stać się lepszym i zmniejszyć stratę, a w końcu się to udało. Niesamowite jest być mistrzem świata. Wielkie podziękowania dla moich kibiców za wsparcie, to naprawdę wspaniałe widzieć ich na całym świecie”.

W przeszłości tylko mała grupa kierowców Formuły 1 otrzymała nagrodę. Michael Schumacher był laureatem w 2002 i 2004 roku, Sebastian Vettel w 2014 roku, a Lewis Hamilton podzielił się nagrodą z Lionelem Messim w 2020 roku. Verstappen dodatkowo był nominowany do nagrody Odkrycie Roku 2016, zaś Mercedes do nagrody Drużyny Roku – aż ośmiokrotnie z rzędu. Niemiecki zespół sięgnął po nagrodę w 2018 roku, a także w sezonie 2010 za mistrzowski tytuł zdobyty przez Brawn GP. Wcześniej, w 2006 roku, tę nagrodę wywalczył również zespół Renault.

Ceremonia Laureus World Sports Awards odbędzie się w kwietniu i zostanie zorganizowana wirtualnie. Laureaci zostaną wybrani za pomocą głosów 71 członków Laureus World Sports Academy.

Źródło: verstappen.com, motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1