Powstanie nowa seria gier o prowadzeniu zespołu F1

Formuła 1 ogłosiła podpisanie licencji ze studiem Frontier Developments na stworzenie serii gier o prowadzeniu zespołów F1. Pierwszy tytuł, o nazwie F1 Manager 2022, zostanie wydany tego lata.

„Zostań szefem wybranego przed siebie zespołu w pierwszej z serii ekscytujących gier” – czytamy w zapowiedzi. „Poprowadź swoich kierowców, inżynierów i fanów ku chwale w mistrzostwach świata kierowców i konstruktorów. Z niezrównanym poziomem autentyczności i grafiką jakości telewizyjnej, ta gra pozwala doświadczyć każdego obszaru prowadzenia zespołu”.

F1 Manager 2022 jest kierowana zarówno do nowych jak i oddanych fanów, zapewniając im odpowiedni poziom trudności. Gracze będą mogli m.in. ulepszać samochody, rozbudowywać fabrykę, zatrudniać kierowców i inżynierów, dysponować budżetem oraz podejmować kluczowe decyzje w trakcie weekendu wyścigowego.

„Wspaniale widzieć, jak powstaje F1 Manager 2022 i że ludzie są podekscytowani tym tytułem” – powiedział dyrektor ds. sportowych F1 Ross Brawn. „Wiem z doświadczenia, że prowadzenie zespołu może być sporym wyzwaniem, ale daje dużo satysfakcji. Seria F1 Manager jest świetną okazją dla fanów, aby postawili się w roli szefa zespołu i doświadczyli tego samemu. Jestem przekonany, że mając bogate doświadczenie w tworzeniu menedżerów, Frontier dostarczy fanom przyjemnej i angażującej rozgrywki”.

Gra F1 Manager 2022 zostanie wydana na platformy PC (poprzez Steam i Epic Games Store), Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 i 4.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski
Przemysław Garczyński

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1