Powstanie nowa seria gier o prowadzeniu zespołu F1

Formuła 1 ogłosiła podpisanie licencji ze studiem Frontier Developments na stworzenie serii gier o prowadzeniu zespołów F1. Pierwszy tytuł, o nazwie F1 Manager 2022, zostanie wydany tego lata.

„Zostań szefem wybranego przed siebie zespołu w pierwszej z serii ekscytujących gier” – czytamy w zapowiedzi. „Poprowadź swoich kierowców, inżynierów i fanów ku chwale w mistrzostwach świata kierowców i konstruktorów. Z niezrównanym poziomem autentyczności i grafiką jakości telewizyjnej, ta gra pozwala doświadczyć każdego obszaru prowadzenia zespołu”.

F1 Manager 2022 jest kierowana zarówno do nowych jak i oddanych fanów, zapewniając im odpowiedni poziom trudności. Gracze będą mogli m.in. ulepszać samochody, rozbudowywać fabrykę, zatrudniać kierowców i inżynierów, dysponować budżetem oraz podejmować kluczowe decyzje w trakcie weekendu wyścigowego.

„Wspaniale widzieć, jak powstaje F1 Manager 2022 i że ludzie są podekscytowani tym tytułem” – powiedział dyrektor ds. sportowych F1 Ross Brawn. „Wiem z doświadczenia, że prowadzenie zespołu może być sporym wyzwaniem, ale daje dużo satysfakcji. Seria F1 Manager jest świetną okazją dla fanów, aby postawili się w roli szefa zespołu i doświadczyli tego samemu. Jestem przekonany, że mając bogate doświadczenie w tworzeniu menedżerów, Frontier dostarczy fanom przyjemnej i angażującej rozgrywki”.

Gra F1 Manager 2022 zostanie wydana na platformy PC (poprzez Steam i Epic Games Store), Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5 i 4.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej F1

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze