Red Bull rozwiązał kontrakt z Vipsem

Red Bull Racing ogłosił rozwiązanie umowy z kierowcą testowym i rezerwowym zespołu – Jürim Vipsem.

Jest to skutek użycia przez Estończyka rasistowskich i homofonicznych słów podczas transmisji na żywo w serwisie Twitch w zeszłym tygodniu. Wówczas grał on z innym juniorem Red Bulla, Liamem Lawsonem, który prowadził tę transmisję na swoim kanale.

We wtorek Red Bull potwierdził, że zakończył prowadzone dochodzenie i całkowicie rozwiązał kontrakt z Vipsem, który pełnił rolę kierowcę testowego i rezerwowego.

„Po przeprowadzeniu dochodzenia w sprawie incydentu internetowego z udziałem Jüriego Vipsa, Oracle Red Bull Racing rozwiązał z nim kontrakt kierowcy testowego i rezerwowego. Zespół nie akceptuje żadnych form rasizmu” – napisano w krótkim oświadczeniu.

Vips był częścią programu Red Bulla od 2019 roku, a na ten sezon pełnił rolę zawodnika rezerwowego na wypadek, gdyby Max Verstappen lub Sergio Pérez nie mogli wziąć udziału w wyścigu. W maju wziął udział w oficjalnej sesji treningowej przed Grand Prix Hiszpanii, gdzie zasiadł za kierownicą tegorocznego RB18.

Nie wiadomo, jaka czeka go przyszłość w Formule 2, w której startuje na co dzień. W tegorocznym sezonie zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji kierowców.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze