F1 omówi niedopuszczalne zachowanie kibiców na Red Bull Ringu

W piątek oraz sobotę liczni fani Formuły 1 zebrali się w mediach społecznościowych, aby napisać o tym, co spotyka ich na torze Red Bull Ring, gdzie trwa weekend związany z Grand Prix Austrii.

Kibice zgłaszali szereg rasistowskich, homofobicznych oraz seksistowskich nadużyć wymierzonych w ich stronę. Na ten fakt zareagowała również Formuła 1, która ma omówić zaistniałą sytuację z organizatorami wyścigu.

To nie pierwszy już raz w ten weekend, kiedy omawiane jest zachowanie kibiców zebranych na austriackim torze. Wcześniej zareagowano na brawa i radość kibiców po tym, jak podczas kwalifikacji Lewis Hamilton rozbił swój samochód uderzając w bandę. Wówczas kamery pokazały falę radości i wiwatujący tłum.

Na zachowanie kibiców po raz kolejny zareagował Lewis Hamilton, który napisał na swoim Instagramie: „Jestem zniesmaczony i rozczarowany słysząc, że niektórzy fani mają do czynienia z rasistowskimi, homofobicznymi i ogólnie obraźliwymi zachowaniami na torze w ten weekend. Udział w Grand Prix Austrii lub innym GP nigdy nie powinno być źródłem niepokoju i bólu dla fanów, więc należy coś zrobić, aby wyścigi były bezpieczną przestrzenią dla wszystkich. Proszę, jeżeli zauważysz, że coś takiego się dzieje, zgłoś to do ochrony toru i do F1, nie możemy siedzieć i pozwalać, by to trwało dalej” – zakończył swój wpis.

Swoje stanowisko zajęła również Formuła 1.

„Zostaliśmy poinformowani o doniesieniach, że niektórzy fani zostali poddani całkowicie niedopuszczalnym komentarzom ze strony innych podczas weekendu Grand Prix. Zgłosiliśmy to promotorowi oraz ochronie i będziemy rozmawiać z tymi, którzy zgłosili te incydenty i traktujemy to bardzo poważnie. Tego rodzaju zachowania są niedopuszczalne i nie będą tolerowane, a wszyscy fani powinni być traktowani z szacunkiem”.

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Wcześniej, na Grand Prix Wielkiej Brytanii wybuczany został Max Verstappen, a jego fani spotkali się z wyzwiskami ze strony brytyjskich fanów. Również kilka dni wcześniej, na wyścigu MotoGP na torze Assen, wielu kibiców zgłaszało podobne incydenty oraz komentarze o podłożu seksistowskim czy rasistowskim.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze