Alfa Romeo nie przedłuży umowy z Sauberem

Włoska marka Alfa Romeo przestanie być sponsorem tytularnym zespołu Sauber po sezonie 2023, kończąc rozpoczętą w 2017 roku współpracę.

Podpisana w listopadzie 2017 roku umowa ze szwajcarską ekipą obejmowała początkowo zmianę barw na biało-czerwone, powierzchnię reklamową na samochodzie oraz obecność Alfy Romeo w nazwie ekipy. Od 2019 roku współpracę rozszerzono i włoska marka przejęła pełne prawa do nazwy zespołu oraz nadwozi budowanych w Hinwil.

W lipcu 2022 roku decyzją dyrektora generalnego Alfy Romeo Jeana-Philippe’a Imparato przedłużono obecny kontrakt do 2023 roku. Teraz należąca do koncernu Stellantis marka ogłosiła, że po tym czasie współpraca nie będzie już kontynuowana.

Początkowo spekulowano, że Alfa Romeo może pozostać związana z Sauberem do 2025 roku. W swoim komunikacie firma poinformowała jednak, że „ponieważ przemiana ekonomiczna i przemysłowa marki zostanie osiągnięta w 2022 roku, będziemy teraz rozważać spośród wielu dostępnych opcji i zdecydujemy, która będzie najlepsza dla zachowania długoterminowej strategii i pozycji marki”.

Decyzja Alfy Romeo może mieć związek z potwierdzeniem wejścia Audi do Formuły 1 – niemiecki producent jest bowiem typowany do zakupu zespołu Sauber.

Źródło: stellantis.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze