Formuła 1 uczci pamięć Królowej Wielkiej Brytanii

Przed wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix Włoch kierowcy oraz wszyscy zebrani na trybunach toru Monza uczczą minutą ciszy zmarłą w czwartek Królową Wielkiej Brytanii, Elżbietę II.

Na znak szacunku wobec najdłużej panującej monarchini, zespoły, kierowcy oraz włodarze serii zgromadzą się w pit lane na 10 minut przed rozpoczęciem pierwszego treningu i oddadzą hołd. Podobnie ma się to odbyć w niedzielę, ale szczegóły nie są znane.

„Formuła 1 opłakuje odejście Jej Królewskiej Mości Elżbiety II” – czytamy w oświadczeniu. „Przez ponad siedem dekad poświęciła swoje życie służbie publicznej z godnością i oddaniem, inspirując przy tym wiele osób na całym świecie. Formuła 1 przesyła najgłębsze kondolencje rodzinie królewskiej oraz mieszkańcom Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Narodów”.

Wyrazy współczucia wyrazili również kierowcy oraz zespołu. McLaren zmienił – na cześć swojej Królowej – logo z pomarańczowego na czarne, a osoby związane z serią mają na sobie czarne opaski.

Kondolencje złożył również Mohammed Ben Sulayem: „Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, Królowej Wielkiej Brytanii oraz Północnej Irlandii. Królowa była niewątpliwie jedną z najbardziej szanowanych głów państwa jakie kiedykolwiek żyły i składam kondolencje, jak również całej społeczności FIA, Rodzinie Królewskiej oraz wszystkim obywatelom Wielkiej Brytanii oraz Wspólnoty Narodów.

„Sport motorowy, a zwłaszcza Formuła 1 ma swoje serce w Wielkiej Brytanii, a rodzina Królewska przez lata udzielała temu sportowi ogromnego wsparcia i patronatu. Za to im dziękujemy, a wydarzenia, które będą miały miejsce na całym świecie w ten weekend, bez wątpienia zostaną podjęte na cześć Jej Królewskiej Mości” – zakończył szef FIA.

W trakcie II Wojny Światowej była mechanikiem samochodowym, a w 1950 roku była obecna na torze Silverstone podczas pierwszej rundy Mistrzostw Świata Formuły 1, choć wtedy jeszcze nie pełniła królewskiej służby. Z jej rąk Lewis Hamilton otrzymał Order Imperium Brytyjskiego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze