Red Bull ujawnił malowanie tegorocznego RB19

Zespół Red Bull Racing podczas prezentacji w Nowym Jorku zaprezentował barwy RB19, w którym Max Verstappen i Sergio Pérez przystąpią do tegorocznego sezonu Mistrzostw Świata Formuły 1.

Austriacka stajnia zdecydowała się na dokonanie prezentacji w Nowym Jorku ze względu na swojego sponsora tytularnego, firmę Oracle. Nie jest zaskoczeniem, że ujawnione barwy są niezwykle podobne do tego, co widzieliśmy w poprzednich sezonach. Najbardziej znaczące miejsca na bolidzie zajmować będzie Oracle.

Sam bolid oznaczony symbolem RB19 jak dotąd nie ujrzał światła dziennego i jego konstrukcja jest utrzymywana w tajemnicy. Po raz pierwszy samochód pojawi się podczas przedsezonowych testów Formuły 1 w Bahrajnie, które odbędą się pod koniec lutego.

W przypadku Red Bulla można pokusić się o stwierdzenie, że to nie odsłona nowych/starych barw, a ogłoszenie współpracy z Fordem była najważniejszą informacją tej prezentacji. Amerykański producent powróci w ten sposób do Formuły 1 po 22-letniej nieobecności, kiedy po raz ostatni logotypy były oznaczone na bolidach Jaguara. Ford ma być partnerem silnikowym od 2026 roku.

Do tego czasu w ścisłej współpracy ze stajnią z Milton Keynes pozostanie Honda, która po swoim wcześniejszym odejściu z F1 powróciła dość szybko na bolidy Red Bulla, a także aktywnie pomaga przy rozwoju jednostek napędowych, aktualnie przygotowywanych przez dywizję Red Bull Powertrains.

W ubiegłym roku Red Bull przełamał dominację Mercedesa w klasyfikacji konstruktorów i sam sięgnął po ten tytuł po raz pierwszy od sezonu 2013. W zespole pozostaną Sergio Pérez oraz Max Verstappen, który zamierza wywalczyć trzecie mistrzostwo świata z rzędu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze