Ben Sulayem zrezygnuje z bezpośredniego zaangażowania w F1

Prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem napisał w liście do szefów zespołów, że zamierza zrezygnować z wykonania bezpośrednich obowiązków związanych z Formułą 1.

Jest to niejako spodziewany ruch ze strony Ben Sulayema, który od początku swojej prezydentury, czyli od grudnia 2021 roku, był już uwikłany w kilak kontrowersyjnych sytuacji. Niektórzy mówili wręcz o konflikcie na linii FIA – Formuła 1 ze względu na różnice w poglądach dotyczących wielu aspektów sportu, w tym finansowych.

W środę prezydent FIA wysłał szefom zespołów list, w którym oświadczył zmiany w swoim podejściu do F1. Zaznaczył, że w przyszłości będzie koncentrować się jedynie na «strategicznych kwestiach», a codziennymi obowiązkami od teraz zajmować się dyrektor ds. wyścigów samochodów jednomiejscowych, Nikolas Tombazis.

„Moim deklarowanym celem było zostanie prezesem niewykonawczym poprzez rekrutację zespołu profesjonalnych menedżerów, co zostało teraz w dużej mierze zakończone” – czytamy w liście. „Dlatego też, od tego momentu, wasz codzienny kontakt we wszystkich sprawach dotyczących F1 będzie możliwy przez Nikolasa [Tombazisa, dyrektora wyścigów jednomiejscowych] i jego zespołem, podczas gdy ja skupię się na sprawach strategicznych z moim zespołem nadzorczym”.

Ben Sulayem bardzo często uczęszczał na wyścigi F1, rozmawiając z kierowcami przed startem rywalizacji, a także pojawiając się na podium.

FIA wydała również osobne oświadczenie: „Manifest prezydenta wyraźnie określił ten plan, zanim został wybrany – zobowiązał się do mianowania dyrektora generalnego FIA, aby zapewnić zintegrowane i wyrównane działanie, a także do wprowadzenia zmienionych ram zarządzania pod zespołem nadzorczym skoncentrowanym na przejrzystości, demokracji i wzroście.

„Te cele, jak również ogłoszenie nowej struktury działu jednomiejscowego, były planowane od początku tej prezydencji. Prezydent FIA ma szerokie kompetencje, które obejmują szerokość globalnego sportu motorowego i mobilności, a teraz, gdy reorganizacja strukturalna w Formule 1 jest zakończona, jest to naturalny kolejny krok”.

Źródło: skysports.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze