Red Bull Ring przedłuża kontrakt na organizację Grand Prix F1

Formuła 1 potwierdziła przedłużenie umowy z torem Red Bul Ring, który będzie obecny w kalendarzu przez kolejne cztery lata. Podczas tegorocznej edycji Grand Prix na legendarnym obiekcie, ponownie odbędzie się sobotni sprint F1.

Grand Prix Austrii wróciło do kalendarza F1 w sezonie 2014 po ponad 10 latach przerwy. Tegoroczna runda będzie świętować dziesięciolecie swojego powrotu, więc fanów z pewnością ucieszy fakt, że nowa umowa będzie obowiązywać do sezonu 2027 włącznie: „Grand Prix Austrii to idealne połączenie wymagającego toru, szybkich wyścigów i pięknego miejsca dla naszych fanów, dlatego cieszę się, że wrócimy na Red Bull Ring co najmniej do 2027 roku w ramach nowej umowy” – powiedział CEO F1 Stefano Domenicali. „Świętujemy dziesiątą rocznicę powrotu toru do Formuły 1, która zapewniła ciągły sukces imprezy i ogromny entuzjazm dla naszego sportu w Austrii oraz na całym świecie”.

Dyrektor obiektu Erich Wolf dodał: „Jesteśmy dumni ze szczególnego partnerstwa, jakie mamy z Formułą 1 i jesteśmy absolutnie zachwyceni, że możemy powitać najwyższą klasę sportów motorowych na Red Bull Ring na kolejne cztery lata. Podpisując przedłużenie kontraktu, Formuła 1 mocno zaangażowała się w Austrię, Styrię i region Murtal”.

„Wkraczając w dziesiąty rok naszej współpracy z Formułą 1, chcemy świętować ten kamień milowy ze wszystkimi fanami tego sportu i podziękować im za ich lojalność i niesamowitą atmosferę, którą pomagają stworzyć. Wszystkich zapraszamy do przeżycia kolejnego wspaniały weekend wyścigowy w Spielbergu w 2023 roku”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze