Vettel pojedzie mistrzowskim Red Bullem po Nordschleife

Sebastian Vettel zasiądzie za kierownicą bolidu Red Bulla z 2011 roku, w którym wygrał swój drugi z czterech tytułów mistrzowskich, aby wystartować w Red Bull Formula Nürburgring.

W połowie kwietnia ogłoszono, że Daniel Ricciardo wystartuje w tym wydarzeniu, które zostanie zorganizowane 9-10 września. W środę okazało się, że swój powrót na tor zaliczy jego były zespołowy kolega Vettel, który powróci do barw swojej mistrzowskiej ekipy.

Niemiec, który zakończył swoją karierę w F1 w 2022 roku, odszedł z Red Bulla po sezonie 2014, sięgając w tym zespole po cztery tytuły mistrza świata, aby spróbować swoich sił w Ferrari, a następnie w Astonie Martinie.

Vettel znajdzie się w bolidzie RB7, w którym zdominował sezon 2011, wygrywając wówczas 11 wyścigów. Pojedzie on po słynnym torze Nordschleife wspólnie z Ricciardo w RB8 oraz dwoma innymi kierowcami, których nazwiska poznamy w przyszłości.

„Ścigać się po Zielonym Piekle w moim bolidzie Red Bull wraz z e-paliwami. Jestem podekscytowany tym, że wezmę udział w Red Bull Formula Nürburgring 9 września. Bądźcie tam!” – powiedział Vettel w materiale promocyjnym zamieszczonym na Instagramie.

Wrześniowe Red Bull Formula Nürburgring będzie częścią weekendu 12h Nürburgring i będą to pierwsze demonstracyjne okrążenia z wykorzystaniem bolidów F1 od 2012 roku.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze