Grand Prix Austrii pozostanie w F1 do 2030 roku

Austriacki tor Red Bull Ring będzie gościć wyścigi Formuły 1 do 2030 roku. Właściciel praw komercyjnych mistrzostw świata ogłosił dzisiaj nowy kontrakt z promotorem zawodów – Projekt Spielberg GmbH & Co KG.

Kontrakt na organizację Grand Prix Austrii został przedłużony już w marcu – wtedy podpisano umowę na wyścigi w latach 2024-2027. Przy okazji weekendu tegorocznej edycji podpisano jednak nowy kontrakt, gwarantujący obecność Red Bull Ringu w kalendarzu o dodatkowe trzy lata.

Tor w Spielbergu gościł swoje pierwsze Grand Prix w 1970 roku i był obecny w mistrzostwach świata do 1987 roku. Następnie powrócił w latach 1997-2003, a od sezonu 2014 jest nieodłączną częścią kalendarza.

„Cieszę się, że mogę ogłosić tę wiadomość wraz z naszymi wyjątkowymi austriackimi partnerami” – powiedział szef Formuły 1 Stefano Domenicali. „To wszystko było możliwe dzięki wizji i pasji Dietricha Mateschitza, człowieka, który kochał ten sport. To wyjątkowa chwila i w hołdzie dla niego możemy potwierdzić, że będziemy ścigać się na tym wyjątkowym obiekcie do 2030 roku. Wyścig w Austrii należy do ulubionych wśród kierowców i fanów i nie możemy doczekać się wielu lat emocji i akcji, które są przed nami”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze