12 nowych kar w Grand Prix Austrii, Sainz traci czwarte miejsce

Pięć godzin po zakończeniu niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii Formuły 1, sędziowie zakończyli rozpatrywanie ponad 1200 przypadków wyjazdów poza tor. Do ośmiu kar przyznanych jeszcze w trakcie wyścigu sędziowie dopisali 12 kolejnych, zmieniając tym samym wyniki.

Pięciosekundowe kary były przyznawane za czterokrotny wyjazd poza tor bez uzasadnionej przyczyny, a kolejne złamanie przepisów skutkowało 10-sekundową karą. Po niej następował «reset» i dopiero cztery kolejne przewinienia skutkowały nałożeniem kolejnej kary.

Rekordzistą był Esteban Ocon, który wyjechał poza tor przynajmniej 10-krotnie i otrzymał za to cztery kary sumujące się do 30 sekund. Swoją trzecią karę otrzymał Yuki Tsunoda, który dwie pierwsze otrzymał jeszcze w trakcie wyścigu. Jego zespołowy kolega Nyck de Vries otrzymał dwie kary na łącznie 15 sekund, natomiast Carlos Sainz Jr, Lewis Hamilton, Pierre Gasly i Alexander Albon dostali po 10 sekund kary, za kolejne wykroczenia powyżej czterech, które zostały wychwycone przed końcem wyścigu.

Żaden z kierowców pierwszej trójki nie otrzymał kary. Wyniki zmieniają się dopiero od czwartego miejsca, które utracił Sainz. Hiszpan spadł na szóstą lokatę, za Lando Norrisa i Fernando Alonso. Lewis Hamilton stracił siódme miejsce na rzecz swojego zespołowego kolegi George’a Russella, a Pierre Gasly spadł na 10. lokatę, za Lance’a Strolla.

Zobacz: Zaktualizowane wyniki Grand Prix Austrii

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze