AlphaTauri wybrało kierowców na sezon 2024

Zespół Scuderia AlphaTauri ogłosił swój skład kierowców na sezon 2024 Formuły 1. Barwy włoskiej ekipy reprezentować będą Yuki Tsunoda i Daniel Ricciardo.

Dla Tsunody będzie to czwarty sezon w zespole z Faenzy. Japończyk zdobył w tym czasie 47 punktów, a jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w Grand Prix Abu Zabi 2021.

„Cieszę się, że mogę ogłosić moje pozostanie w Scuderia AlphaTauri na sezon 2024 Formuły 1” – powiedział Tsunoda. „Nie mogę się doczekać kontynuowania walki i współpracy z zespołem oraz Danielem. Oczywiście będę naciskać tak mocno, jak to możliwe, przez resztę sezonu i w kolejnym, aby rozwijać się jako kierowca. Jestem wdzięczny Red Bullowi i Hondzie za ich nieustające wsparcie i wiarę we mnie. Bardzo się cieszę i jestem wdzięczny, że ta współpraca będzie dalej trwać”.

Ricciardo powrócił do zespołu, dla którego startował w latach 2012-2013, od tegorocznego Grand Prix Węgier. Australijczyk zdołał jednak ukończyć tylko dwa wyścigi zanim wypadek na torze Zandvoort wyeliminował go z rywalizacji w kolejnych rundach. Ricciardo może być jednak pewny powrotu za kierownicę.

„Jestem zachwycony, że będę jeździć z Yukim także w przyszłym sezonie i kontynuować moją przygodę ze Scuderią AlphaTauri” – powiedział Ricciardo. „Patrząc na postępy, jakich już dokonaliśmy, i plany na przyszłość, to ekscytujący czas dla zespołu. Rozwijamy się i to wspaniałe uczucie. Mamy przed sobą dużo pracy, ale idziemy we właściwym kierunku i mamy czego wyczekiwać. Nie mogę się doczekać sezonu 2024!”

W czasie nieobecności Ricciardo, w fotelu wyścigowym zastępuje go Liam Lawson. W przyszłym roku będzie pełnił rolę kierowcy rezerwowego zarówno AlphaTauri, jak i Red Bull Racing.

Źródło: alphatauri.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze