Mistrz świata Formuły E w samochodzie Red Bulla

Tegoroczny mistrz świata Formuły E Jake Dennis weźmie udział w pierwszym treningu Formuły 1 o Grand Prix Abu Zabi. Będzie to pierwszy, publiczny występ Brytyjczyka w Formule 1. Wcześniej testował on w 2018 za zamkniętymi drzwiami.

Dennis od dłuższego już czasu pomaga ekipie mistrzów świata w symulatorze, a jego praca i wyniki są widoczne na torze, gdzie zarówno Max Verstappen oraz Sergio Perez są w stanie wygrywać, jak i stawać na podium. Kierowca Andretti w elektrycznej serii wielokrotnie ratował ekipę z opresji, spędzając długie godziny w Milton Keynes, testując różne ustawienia i scenariusze.

Podczas ostatniego weekendu sezonu Formuły 1, Red Bull wykorzysta obie sesje treningowe do testu młodych kierowców. Obok Dennisa, samochód Czerwonych Byków poprowadzi Isack Hadjar z zespołu HitechGP. Hadjar pojedzie również w pierwszym treningu w Meksyku, ale za kierownicą ekipy juniorskiej Red Bulla, AlphaTauri. W przypadku zespołu z Faenzy wystarczy oddanie jednej sesji treningowej, ponieważ Nyck de Vries, jadąc w Bahrajnie, spełnił ½ obowiązku regulaminowego.

Taki ruch jest spowodowany zmianami w kalendarzu serii i wyścigami sprinterskimi, gdzie kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden trening. Zespół chciał również dać szansę etatowym kierowcom do testowania opon Pirelli w Meksyku.

Początkowo w teście miał wziąć udział Liam Lawson, ale po swoim debiucie w ekipie AlphaTauri i zastępstwie kontuzjowanego Daniela Ricciardo, stracił on status debiutanta/młodego kierowcy.

Źródło: autosport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze