Stroll ponownie wystartuje z alei serwisowej

Lance Stroll przystąpi do Grand Prix Meksyku z alei serwisowej po tym, jak Aston Martin dokonał sporych zmian w jego bolidzie, łamiąc zasady parku zamkniętego.

Stroll miał wystartować z 17. pola do zmagań na Autodromo Hermanos Rodriguez, w którym Aston Martin nie znalazł odpowiedzi na trapiące problemy. Jego zespołowy kolega, Fernando Alonso, w kwalifikacjach wypadł niewiele lepiej i ustawi się na 13. pozycji.

Ze względu na to, że pozycja startowa Strolla była i tak odległa, ekipa z Silverstone postanowiła dokonać sporych zmian w bolidzie, zmieniając elementy na inne o odmiennej specyfikacji, podobnie jak dokonując korekty ustawień zawieszenia. W dokumencie FIA możemy przeczytać, że Aston Martin dokonał zmiany w montażu podłogi, sidepodach, tylnych skrzydełkach w dolnej sekcji przy wydechu, tylnego stabilizatora oraz materiału ciernego w przednich hamulcach.

To drugi z rzędu start Strolla z alei serwisowej. Tydzień temu w Stanach Zjednoczonych na torze COTA Kanadyjczyk również ruszał z pit-lane, podobnie jak Alonso, gdy Aston Martin zdecydował się zamontować różne wersje podłóg u swoich kierowców w celu weryfikacji ich w warunkach wyścigowych. Stroll ukończył ten wyścig w punktach, zajmując siódme miejsce, po dyskwalifikacjach Lewisa Hamiltona i Charlesa Leclerca.

Oprócz Strolla, Yuki Tsunoda i Logan Sargeant przystąpią do wyścigu z karami cofnięcia. Tsunoda ruszy z ostatniego pola po tym, jak w jego bolidzie na rundę w Meksyku AlphaTauri zamontowało piątą skrzynię biegów i jednostkę napędową Hondy, co jest przekroczeniem dostępnej alokacji, natomiast Sargeant otrzymał karę przesunięcia o 10 pozycji w pół za wyprzedzenie Japończyka w sobotnich kwalifikacjach w okresie żółtej flagi, którą spowodował Alonso.

Wyścig o Grand Prix Meksyku wystartuje o godzinie 21:00.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze