McLaren pozostanie przy silnikach Mercedesa do 2030 roku

Zespół Formuły 1 McLaren podpisał nowy kontrakt na wykorzystanie silników Mercedesa-AMG od 2026 roku. Będzie to 26. sezon współpracy ekipy z dostawcą.

McLaren Racing zostaje tym samym pierwszym zespołem klienckim, który zobowiązał się wobec Mercedesa-AMG w nowym cyklu regulacji technicznych, wchodzących w życie w sezonie 2026. Zanim obie marki powróciły do siebie w sezonie 2021, współpracowały nieprzerwanie w latach 1995-2014.

„Cieszymy się z przedłużenia naszej współpracy z McLaren Racing do końca tej dekady” – powiedział szef pionu technologicznego Mercedesa-Benza Markus Schaefer. „Długi termin tej współpracy odzwierciedla nasz wspólne zaufanie i zaangażowanie w naszą strategię układów napędowych. Wspólnie nie możemy się doczekać, aby nabierać rozpędu przed sezonem 2026 i rozpoczęciem nowej ery zelektryfikowanych układów napędowych w Formule 1”.

Szef McLaren Racing Zak Brown dodał: „Mercedes-Benz był wspaniałym i solidnym partnerem dla zespołu Formuły 1 McLarena. Przedłużenie kontraktu podkreśla to, że zarząd i cały zespół jest pewny ich jednostek i kierunku, jaki wspólnie obieramy zmierzając w stronę nowych regulacji technicznych. Odnosiliśmy wspólnie sukcesy nie tylko w ostatnich trzech latach i nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów na naszej drodze do tego, by na stałe walczyć w czołówce”.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze