Ben Sulayem: Ludzie grozili, że mnie zabiją

Prezydent FIA, Mohammed Ben Sulayem przyznał w wywiadzie dla Independent, że ludzie grozili mu śmiercią za to, że pomimo sprawowanego stanowiska nie chce zmienić wyników o Grand Prix Abu Zabi 2021.

Wydarzenia z 2021 roku i ostatnie okrążenie Grand Prix Abu Zabi są wieczne żywe wśród niektórych osób. Dochodzenie FIA wykazało, że „doszło do błędu ludzkiego”, zanim były dyrektor wyścigowy Michael Masi został odsunięty ze swojego stanowiska. Teraz o tę sytuację został zapytany pod koniec obecnego sezonu prezydent FIA.

„Zawsze przepraszam, ale nie mogę przeprosić za coś, co stało się przed moimi czasami tutaj” – powiedział Sulayem. „Ok, przeproszę, ale potem ponownie sprowadzę Masiego. Czy uważasz to za słuszne?” – pytał retorycznie.

Po upublicznieniu raportu FIA Michael Masi został odsunięty ze swojego stanowiska i zniknął z życia publicznego na dłuższą chwilę. Po roku od wydarzeń na torze Yas Marina Australijczyk przyznał, że zarówno jemu, jak i jego rodzinie grożono śmiercią. Śmiercią grożono również Sulayemowi.

„To biedny człowiek, który został zaatakowany i wykorzystany. Michael Masi przeszedł przez piekło. Piekło! Jeśli zobaczę, że jest szansa, a FIA będzie go potrzebować i Masi będzie odpowiednią osobą, sprowadzę go”.

„Ludzie grozili nawet mi, że mnie zabiją, ponieważ mam moc, aby to zmienić [wyniki], ale powiedziałem im: przepraszam, Mistrzostwa Świata w 1966 roku, Anglia kontra Niemcy, czy to było w porządku? Czy to zmienili? Nie. Czy oddali to Niemcom? Nein” – zakończył szef FIA.

Podczas finału wspomnianego mundialu w jedenastej minucie dogrywki Geoff Hurst uderzył piłkę i trafił w poprzeczkę. Piłka uderzyła w murawę i wróciła w pole karne. Sędzia nie widział dokładnie całej sytuacji, więc skonsultował się z sędzią liniowym, który z wielką pewnością powiedział, że piłka przekroczyła linię bramkową, a gola widmo uznano.

Źródło: Independent.co.uk

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze