Sukces Bottasa i jego niecodziennego kolendarza

Kalendarz Valtteriego Bottasa wraz z jego rozbieranymi zdjęciami osiągnął spory sukces. Jak przyznał w mediach społecznościowych Fin, zebrano zawrotną sumę pieniędzy.

To nie pierwsza akcja, w której obecny kierowca Alfy Romeo pomaga w zbiórce pieniędzy czy to na cele charytatywne, czy na leczenie konkretnych chorób. Tym razem dzięki akcji Movember i kalendarzowi uzbierał zawrotną sumę 150 tysięcy dolarów. Z każdego wydrukowanego i sprzedanego egzemplarza „BOTTASS” 5,46 dolara było przeznaczane na badania i walkę z rakiem prostaty.

Zebrane pieniądze oznaczają, że sprzedano łącznie 30 tysięcy egzemplarzy, a początkowo zakładano, że nakład wyniesie zaledwie 10 tysięcy. Zarówno Bottas jak zaangażowany w projekt fotograf Paul Ripke nie spodziewali się takiego ogromnego zainteresowania kalendarzem, którego zdjęcia powstały w Aspen i Kolorado.

Były kierowca Mercedesa przez cały listopad informował swoich kibiców zarówno na Instagramie, jak i na platformie X jak wygląda akcja Movember u niego oraz zachęcał w różny sposób do jej wsparcia. Bottas podziękował również wszystkim, którzy kupili kalendarz i wsparli akcję.

Źródło: Instagram / Platforma X Valtterego Bottasa

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze