FIA wszczęła dochodzenie przeciwko Toto i Susie Wolff w sprawie konfliktu interesów

Międzynarodowa Federacja Samochodowa podała komunikat, w którym potwierdziła rozpoczęcie dochodzenia w sprawie domniemanego konfliktu interesów z udziałem Toto i Susie Wolff.

W ostatnim czasie miały pojawić się obawy dotyczące przekazywanych informacji między Toto Wolffem a jego żoną Susie ze względu na zajmowane stanowiska. Sprawie zajął się Departament Zgodności FIA w kwestii domniemanego konfliktu interesów. Aktualnie Toto Wolff jest szefem zespołu oraz CEO zespołu Mercedes, zaś jego żona Susie jest dyrektorem zarządzającym F1 Academy, całkowicie żeńskiej serii wyścigowej.

Według doniesień, do FIA dotarły skargi od innych przedstawicieli działających w F1 w kwestii działań prowadzonych przez nich oraz informacji, jakie mogą między sobą przekazywać ze względu na ich małżeństwo. Uważa się wręcz, że Toto Wolff ma mieć dostęp do poufnych informacji na temat aktywności Formula One Management (FOM), w przeciwieństwie do szefów innych zespołów. Z kolei Susie Wolff posiadać ma dostęp do rozmów między szefami ekip, co z kolei może być korzystne dla FOM.

W świetle potencjalnie dużego konfliktu interesów z udziałem jednego z największych szefów zespołów Formuły 1, FIA wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

„FIA jest świadoma spekulacji medialnych, które koncentrują się na zarzucie przekazania informacji o charakterze poufnym szefowi zespołu F1 przez członka personelu FOM. Departament Zgodności FIA bada tę sprawę” – czytamy w wydanym krótkim oświadczeniu.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze