Zespoły F1 zaprzeczają złożeniu skargi do FIA w sprawie Wolffów

Wszystkie zespoły Formuły 1 wydały oświadczenie, w którym zaprzeczały złożenia jakichkolwiek doniesień do FIA w związku z rzekomą wymianą poufnych informacji między szefem Mercedesa Toto Wollfem a jego żoną Susie Wolff, dyrektorem zarządzającym F1 Academy, serią wyścigową, w której startują wyłącznie kobiety.

We wtorek FIA wystosowała oświadczenie w sprawie wszczęcia dochodzenia wyjaśniającego, które dotyczy zarzutów rzekomej wymiany niepublicznych informacji na linii szef zespołu a Formula One Management (FOM), co stanowi potencjalny konflikt interesów. Miało to wyjść po jednej z wypowiedzi Wolffa podczas spotkania, w których odniósł się do kwestii, której mógł się dowiedzieć tylko będąc w strukturach FOM.

Susie Wolff, która jest właśnie zatrudniona przez FOM jako dyrektor całkowicie kobiecej serii wyścigowej, podlega pod szefa Formuły 1, Stefano Domenicaliego. W środę odrzuciła wszelkie zarzuty, określając je jako «głęboko obraźliwe» i zakorzenione w «mizoginicznym» zachowaniu.

FIA podkreśliła, że jedynie wszczęła proces wyjaśniający wszelkie zarzuty i doniesienia, a według Sky Sports News, więcej niż jeden szef zespołu F1 wyraził zaniepokojenie możliwym konfliktem interesów w związku z małżeństwem Susie i Toto Wolffów oraz zajmowanych przez nich stanowiskami.

Sama F1 i Mercedes we wtorek odrzuciły wszelkie zarzuty, a w środę pozostałe 9 zespołów zjednoczyło się i opublikowało wspólne oświadczenie na swoich profilach społecznościowych, także zaprzeczając swojemu udziałowi w tej «aferze».

Czytamy: „Możemy potwierdzić, że nie złożyliśmy żadnej skargi do FIA w związku z zarzutem przekazywania informacji o charakterze poufnym pomiędzy szefem zespołu F1 a członkiem personelu FOM”.

„Z przyjemnością i dumą wspieramy F1 Academy i jej dyrektora zarządzającego poprzez nasze zobowiązanie do sponsorowania uczestnika w naszych barwach od przyszłego sezonu”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze