Horner odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego

Szef zespołu Formuły 1 Red Bull Racing Christian Horner otrzymał z rąk Króla Karola III tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Podczas tej samej ceremonii Ron Dennis otrzymał tytuł szlachecki.

Horner, który poprowadził zespół Red Bulla do wszystkich dotychczasowych tytułów mistrzowskich, w tym tegorocznych w obu klasyfikacjach, został odznaczony za swoje zasługi dla sportu motorowego.

Poza sukcesami sportowymi, Horner był odpowiedzialny również za rozbudowę fabryki w Milton Keynes i utworzenie nowych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii.

„Otrzymanie tytułu Oficera dziesięć lat temu było nieoczekiwane” – powiedział Horner. „Będąc odznaczonym ponownie, tytułem Komandora, jestem zarówno wdzięczny jak i zaszczycony. To wielki zaszczyt prowadzić i pracować z tak znakomitym zespołem jak Red Bull Racing oraz pracować w przemyśle, który odgrywa tak dużą rolę w gospodarce Wielkiej Brytanii”.

Były szef McLarena Ron Dennis otrzymał natomiast tytuł szlachecki za swoje działania charytatywne od czasu odejścia z Formuły 1. 76-latek był już wcześniej odznaczony Orderem Komandora za zasługi w motorsporcie.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze